کد خبر 79953

اخبار بازار سهام جهان

بازارهای سهام آمریکا دیروز در حالی که در ساعات اولیه توانستند رکوردهای قبلی خود را جابجا کنند اما در نتیجه هراس از ویروس کرونا دوباره عقب کشیدند و رشد ناچیزی را برای خود ثبت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آمریکا همچنان تحت تاثیر افزایش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در چین هستند به طوری روز سه‌شنبه در سایه این هراس تنها رشدهای ناچیزی را ثبت کردند.

رشد بازارها در روز سه‌شنبه در آمریکا در حالی اتفاق افتاد که تا ساعات اولیه این بازارها رکورد جدیدی را ثبت کردند اما وحشت از گسترش بیماری کرونا بر بازارها سایه افکند و از سطوح بالایی خود عقب نشستند.

رئیس فدرال روزرو آمریکا نیز دیشب در جریان شهادت خود در مجلس نمایندگان آمریکا و ارائه گزارش شش‌ماهه به کمیته خدمات مالی این مجلس اعلام کرد فدرال رزرو از نزدیک و به صورت پیوسته در حال رصد وضعیت است و همچنین تاثیرات بالقوه گسترش ویروس کرونا بر اقتصاد را نیز به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد.

در همین راستا بازار سهام آمریکا جلسه معاملاتی دیروز را در حال سپری کرد که تقریبا شاخص داوجونز شاهد تغییری نبود و در سطح یکنواختی حرکت کرد. شاخص S&P500 نیز تنها 0/1 درصد افزایش یافت و نزدک کامپوزیت با رشد 0/1 درصدی معاملات دیروز را به اتمام رساند.

دیروز همچنین قاضی دادگاه به ادغام دو شرکت «تی موبایل» و «اسپرینت» رای داد و سهام این دو شرکت به طرز شگفت‌انگیزی بالا رفت. «تی موبایل» رشد 11.7 درصدی داشت و «اسپرینت» نیز 77 درصد در جلسه معاملاتی دیروز رشد کرد. از طرف دیگر شرکت بزرگ «آندر آرمور» 19 درصد از ارزش خود را از دست داد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها