کد خبر 79948

با شیوع کرونا در چین و شروع جشنواره برلین همچنین ممنوعیت سفر چینی ها به کشورهای اروپایی، احتمال عدم شرکت سینمای چین در این جشنواره وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  به نقل از هالیوود ریپورتر، پیش بینی‌ می‌شد بازار فیلم اروپا (EFM) امسال میزبان حضور رکوردشکن صنعت سینمای چین باشد اما با توجه به افزایش بحران جهانی مرتبط با شیوع ویروس کرونا و کشته شدن بیش از هزار نفر در چین، صنعت سینمای چین امسال و در هفتادمین جشنواره فیلم برلین غایب خواهد بود. 

کمپانی‌های چینی که امسال قصد حضور در بازار فیلم اروپا (EFM) در جشنواره برلین را داشتند به سبب دشواری‌های ایجاد شده برای دریافت ویزا، گزینه دیگری به جز لغو سفرهای خود به آلمان نداشته‌اند.

«ماتیس ووتر نول» رئیس بازار فیلم اروپا نیز از لغو برنامه چتر سینمای چین که قرار بود برای اولین بار در این بازار سینمایی برگزار شود ابراز تاسف کرد و گفت بزرگترین کمپانی‌های چینی چون «Wanda Media» و «Alibaba Pictures» محبور شده‌اند پروژه‌های خود را از بازار جشنواره کنار بگذراند. 

بنا براعلام برنامه کامل هفتادمین جشنواره فیلم برلین، سینمای چین امسال هیچ فیلمی در بخش‌های رسمی جشنواره برلین ندارد اما کشورهایی چون هنگ کنگ و تایوان در جشنواره حضور دارند. 

جشنواره فیلم برلین رابطه دیرینه و نزدیکی با سینمای چین دارد و اولین رویداد سینمایی اروپایی بود که یک فیلم چینی به نام «دره روح گمشده» را در سال ۱۹۵۷ در بخش رقابتی خود قرار داد و همچنین اولین جشنواره سینمایی است که جایزه اصلی خود را به یک فیلم چینی اعطا کرده است (فیلم ذرت سرخ ساخته ژانگ ییمو در سال ۱۹۸۸ برنده جایزه خرس طلای بهترین فیلم برلین شد). 

هفتادمین جشنواره فیلم برلین از تاریخ ۲۰ فوریه تا اول مارس (یکم تا یازدهم اسفند) برگزار می‌شود./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها