کد خبر 79778

اخبار بازارهای سهام جهان

در ساعات اولیه آغاز معاملات بازارهای بورس آمریکا قیمت سهام شرکت تسلا در معاملات پیش‌بازار 9 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، قیمت سهام تسلا در معاملات پیش‌بازار روز دوشنبه دوباره 9 درصد رشد کرد و به بالای 800 دلار بازگشت، نقطه‌ای که هفته قبل توسط این شرکت پشت سر گذاشته شد.  

یکی از دلایل اصلی افزایش خیره‌کننده قیمت سهام این شرکت ناشی از خط تولید این شرکت در شهر شانگهای چین است که روند تحویل محصولات خود به مشتریان را آغاز کرد. همچنین طبق گزارش رویترز، شهرداری شانگهای اعلام کرد به «تسلا» کمک خواهد شد تا هر چه زودتر فعالیت‌اش را از سر بگیرد. از زمان کنترل شدید ویروس کرونا توسط دولت چین کارخانه تسلا نیز به موازات بسیاری از مشاغل در این کشور تعطیل شده بود و اکنون این خبر باعث شد که سهام تسلا دوباره روند صعودی در پیش بگیرد.

tslapremarket.1581335349809

بازارهای آتی سهام نیز به دنبال سخن رئیس جمهور چین که اعلام کرد اقدامات قاطع‌تری برای مقابله با ویروس مرگبار کرونا اتخاد خواهد کرد بخشی از زیان خود را بازیافت کردند.

هفته گذشته تسلا روزهای رویایی را پشت سر گذاشت. در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به ترتیب 19 و 13.7 درصد رشد کرد اما روز چهارشنبه در پی نزول بازارها این شرکت 17 درصد ریزش کرد. دوباره روز پنجشنبه هفته گذشته قیمت سهام تسلا حدود 2 درصد افزایش یافت و روز جمعه هفته را با کاهش 1 درصدی به اتمام رساند. هفته گذشته قیمت هر سهم تسلا تا 967 دلار نیز رسید.

106379998-158110958899520200207_tsla_five_day_with_pct_change

تحلیل‌گران بر این عقیده هستند دلیل اصلی افزایش شدید سهام تسلا فعالیت‌های سفته‌بازانه و فشارهای کوتاه‌مدت بوده است که باعث شد قیمت سهم از وضعیت بنیادی شرکت فاصله بگیرد.

هفته گذشته رئیس شرکت تسلا در چین آقای «تائو لین» به صورت آنلاین اعلام کرد تحویل محصولات به مشتریان که قرار بود در اول فوریه انجام شود به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور چین تا روز دوشنبه تعویق خواهد افتاد.

به علاوه تسلا کارخانه تولید خود در کشور چین را که یکی از مهمترین خطوط تولید این شرکت نیز مسحوب می‌شود موقتا تعطیل کرد.

تسلا در کنفرانس خبری خود در زمان اعلام سودآوری سه ماهه چهارم سال 2019 اعلام کرد احتمالا کرونا ویروس سودآوری سه ماهه اول سال 2020 این شرکت کاهش را خواهد داد اما تحلیل‌گران شرکت «بارکلیز» نسبت به این توضیح اعلام تردید کردند.

«بارکلیز» به سهامداران اعلام کرد توقف موقت شرکت تسلا باعث خواهد شد که سودآوری سه ماهه دوم سال 2020 بهتر و بهتر شود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها