کد خبر 79772

طبق اعلام نتایج حاصل از یک تحقیق، فرانسه و آمریکا دیگر علاقه ای به مجمع ناتو ندارند و این گروه دیگر محبوبیتی برای این دو کشور ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  به نقل از خبرگزاری رویترز، نتایج تحقیق پیو که امروز (دوشنبه) منتشر شد، نشان می‌دهد نظرات مثبت به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) که متکی به تعهد متحدین خود برای دفاع جمعی است، از ۶۴ درصد در سال ۲۰۱۸ به ۵۲ درصد در سال گذشته در ایالات متحده کاهش یافت.

در فرانسه، جایی که ماکرون سال گذشته گفت این اتحاد به دلیل ناکامی در کمک به حل مناقشات جهانی در حال تجربه "مرگ مغزی" است، حمایت از ۶۰ درصد در سال ۲۰۱۷ و ۷۱ درصد در سال ۲۰۰۹ به ۴۹ درصد کاهش یافت. آمار سال ۲۰۱۸ در دسترس نیست.

نظرسنجی پیو نشان می‌دهد، چندین کشور از جمله آلمان که حمایت از ناتو در آنجا از ۶۳ درصد سال ۲۰۱۸ به ۵۷ درصد در سال ۲۰۱۹ کاهش یافت، از این ائتلاف ناراضی شده‌اند.

با این حال در انگلیس، جایی که ناتو پس از تصمیم این کشور مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا اهمیت نمادین بیشتری را به خود اختصاص داد، نظرات مساعد درباره ناتو در سال ۲۰۱۷ از ۶۲ درصد به ۶۵ درصد در سال گذشته افزایش داشته است.

به طور کلی، این تحقیق نشان می‌دهد ۵۳ درصد از افراد در ۱۶ کشور عضو ناتو نظر مثبتی در مورد ناتو دارند و کمتر از یک سوم نظر منفی داشته‌اند. این ائتلاف در لهستان به طرز مطلوبی دیده می‌شود و حداقل محبوبیت را در ترکیه داراست./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها