کد خبر 79760

دولت عراق درباره خبر خروج برخی از تظامیان خارجی از این کشور گفت: آلمان، استرالیا و فرانسه نیروهای خود را از عراق خارج نکرده اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک گفت: اخبار درباره درخواست فرانسه، آلمان و استرالیا برای تهیه جدول زمانی جهت خارج کردن نیروهایشان از عراق صحت ندارد.

وی افزود:‌ ما از رسانه‌ها می‌خواهیم در انتشار اخبار دقت لازم را به خرج دهند و اخبار را از منابع رسمی دریافت کنند.

پیشتر کمیته امنیت و دفاع در پارلمان عراق اعلام کرده بود، فرانسه، آلمان و استرالیا درخواستی را به فرماندهی عملیات مشترک برای تهیه جدول زمانی جهت خارج کردن نیروهایشان از عراق داده‌اند.

رسانه‌ها به نقل از بدر الزیادی، عضو کمیته دفاع و امنیت در پارلمان عراق گزارش داده بودند: فرانسه، آلمان و استرالیا درخواست‌هایی را به فرماندهی عملیات مشترک برای تهیه جدول زمانی جهت خارج کردن نیروهایشان از عراق ارائه کرده‌اند.

الزیادی گفته بود: تمامی نیروهای ائتلاف عملیات خود را به عنوان گام اول برای عقب‌نشینی متوقف کرده‌اند. دولت مسؤول تهیه جدول زمانی است. درحال حاضر هیچ گونه تحرک یا سورتی پروازی توسط نیروهای ائتلاف انجام نمی‌شود. نیروهای عراقی مسؤولیت حمایت از کشور را برعهده دارند و پارلمان از نیروی هوایی ارتش برای در دست گرفتن زمام امور حمایت می‌کند.

وی درباره نیروهای ترکیه در موصل گفت: نیروهای ترکیه جزو ائتلاف بین‌المللی نیستند و توافق نظامی با ترکیه وجود ندارد. اخراج ترکیه از عراق جزو مسؤولیت دولت است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها