کد خبر 79721

نماینده پارلمان عراق به روزنامه الصباح گفت

یک نماینده پارلمان عراق گفته است که نخست‌وزیر عراق محمد توفیق علاوی قصد دارد که طی چند روز آینده با رهبراتن معترضان عراقی دیدار کند و در مورد دولت آینده با انها گفتگو کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حسن جلال الکنانی، نماینده پارلمان عراق به روزنامه الصباح گفت: دیدار محمد توفیق علاوی، نخست‌وزیر مکلف عراق با تظاهرکنندگان طی چند روز آینده خواهد بود. دیدار دیگری نیز میان علاوی و نمایندگانی که با مکلف شدن وی به تشکیل دولت موافقت کرده بودند برگزار خواهد شد که در آن درباره انتخاب شخصیت‌هایی که در دولت جدید مشارکت دارند گفتگو خواهد شد.

وی گفت: این نمایندگان در دیدار قبلی به علاوی توصیه کرده بودند که با فشارهای هر فراکسیون یا حزبی که می‌خواهند وزیری یا معاونی را در کابینه وی تعیین کنند مخالفت کند. باید دولت مستقلی تشکیل شود و نخست‌وزیر مسئول شکست و موفقیت آن خواهد بود.

از سوی دیگر حافظ آل بشاره، تحلیلگر سیاسی گفت: نخست‌وزیر مکلف عملا انجام تماس‌های لازم برای تشکیل دولت انتقالی را آغاز کرده است و با اینکه مدت آن بیشتر از شش ماه تا یک سال نیست اما مهم‌ترین تحول را در روند سیاسی رقم خواهد زد. این دولت مکلف به برگزاری انتخابات زودهنگام و اجرای تصمیم اخراج نیروهای خارجی از عراق و تحقق خواسته‌های تظاهرکنندگان و انجام برنامه واقعی برای مبارزه با فساد است.

حسین عرب، نماینده پارلمان عراق نیز گفت که علاوی با تمامی فراکسیون‌های سیاسی درباره تشکیل دولتی خالی از هرگونه سهمیه‌بندی حزبی صحبت کرده است.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها