کد خبر 79678

ارتش سوریه با ادامه پیشروی‌های خود منطقه الزربه در جنوب استان حلب را به کنترل خود در آورد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد ارتش سوریه با ادامه پیشروی‌های خود و آزادسازی مناطق از چنگال تروریست‌ها، منطقه الزربه در حاشیه جاده بین المللی حلب به دمشق در جنوب استان حلب را به کنترل خود در آورد.

ارتش سوریه ۱۶ بهمن ماه با شکست گروه‌های تروریستی، وارد شهر راهبردی سراقب در استان ادلب، در شمال سوریه شد. آزادسازی شهر سراقب در شرایطی رقم خورد که ارتش سوریه این شهر را از سه جهت محاصره کرده بود.

به دنبال پیشروی ارتش سوریه، تروریست‌ها از این شهر فرار کرده و تجهیزات نظامی زیادی از خود بر جای گذاشتند. در واقع به دنبال این پیروزی، ارتش سوریه در مجموع در ۴۵ روز گذشته موفق به آزادسازی ۱۲۰۰ کیلومتر مربع از مناطق اشغالی استان ادلب شد.

بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که اهمیت آزادی شهر سراقب در این است که ارتش سوریه و متحدانش به شهر ادلب، مرکز استان ادلب نزدیک شدند چرا که فاصله ارتش سوریه به شهر ادلب به کمتر از ۷ کیلومتر رسیده است. آزادسازی شهر سراقب همچنین باعث شد تا جاده بین‌المللی حلب-دمشق از اشغال تروریست‌ها نیز آزاد شود. این مسئله برای اقتصاد سوریه بسیار مهم است./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها