کد خبر 79643

نتانیاهو از رقیب خود خواست مشاور خود را به دلیل توهین به ترامپ و هیتلر خطاب کرد ترامپ، اخراج کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از سایت شبکه روسیاالیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در یک تجمع انتخاباتی در شهرک "معالیه آدومیم" در کرانه باختری از بنی گانتس، رهبر ائتلاف آبی – سفید و رقیب وی در انتخابات پارلمانی که قرار است اسفند ماه برگزار شود، خواست مشاورش رونین تسور را به دلیل انتشار توییتی در مارس ۲۰۱۶ فورا برکنار کند.

تسور در آن توییت ضمن اشاره به کتاب هیتلر به نام "نبرد من" (Mein Kampf) نوشته بود، کتاب قرن بیست و یکم همان "مِیْن ترامپف" است و رئیس جمهوری آمریکا را نیز "دونالد آدولف ترامپ" نامیده بود.

وی دو هفته پس از انتشار این توییت عذرخواهی کرده و ترامپ را "شجاع‌ترین و مهم‌ترین رئیس جمهوری آمریکا درباره امنیت رژیم صهیونیستی در نسل‌های اخیر" توصیف کرده بود.

نتانیاهو همچنین در سخنرانی خود از گانتس خواست، به صورت علنی جول بننسون، مشاور سابق کمپین انتخاباتی خود را به دلیل مقایسه رئیس جمهوری آمریکا با هیتلر کنار بگذارد.

بننسون قبلا مشاور باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا و رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری اخیر یعنی هیلاری کلینتون هم بود.

اکتبر ۲۰۱۸ بننسون در توییتی نوشت، اظهارات مکرر ترامپ در مورد "رسانه‌های جعلی" بسیار به آنچه هیتلر در مورد روزنامه‌نگاران مخالف خود می‌گفت، شبیه است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها