کد خبر 79642

تایوان با به پرواز درآوردن جنگنده های خود اقدامی علیه جنگنده هیا چینی انجام داد، تا امروز چین برای مانور محاصره تایوان جنگنده های خود را بع اطراف این جزیره می فرستاد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری رویترز، از سال ۲۰۱۶ که تسای اینگ ون به ریاست جمهوری تایوان رسید تا کنون چین مرتبا با به پرواز در آوردن جنگنده‌هایش در اطراف این جزیره از این اقدام خود به عنوان "مانور محاصره جزیره" یاد می‌کند.

وزارت دفاع تایوان در بیانیه‌ای اعلام کرد، چین جنگنده‌های J-۱۱ و بمب‌افکنهای H-۶خود را در حوزه کانال "باشی"در سمت جنوب تایوان به پرواز در آورد و این هواپیماها در ادامه به سمت اقیانوس آرام رفته و از طریق تنگه "میاکو" مابین جزایر ژاپنی میاکو و اوکیناوا در سمت شمال شرق تایوان به پایگاه اصلی خود بازگشتند.

در بیانیه وزارت دفاع تایوان عنوان شد: در طی این زمان ارتش ملی تایوان به شکلی متناسب از هواپیماهای شناسایی ونیروهای دفاع هوایی خود مطابق با قوانین آمادگی رزمی استفاده کرد.

این وزارتخانه تصویری را منتشر کرده و گفته که در این تصویر یک جنگنده F-۱۶ ارتش تایوان یکی از بمب‌افکنهای H-۶ چین را تحت‌الشعاع خود قرار داده است.

در ادامه این بیانیه تصریح شد: این ماموریتهای دوربرد دریایی چین کمونیست بر صلح و ثبات منطقه‌ای تاثیر گذاشته و صلح و رفاه همه طرفها در منطقه را به خطر انداخته است.

وزارت دفاع چین هنوز درباره این گفته‌ها اظهار نظر نکرده است. چین پیشتر نیز گفته که در چنین مانورهایی هیچ چیز غیرعادی وجود ندارد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها