کد خبر 79618

در پی تیراندازی یک سرباز تایلندی در یک مرکز خرید در شهر بانکوک تعداد قربانیان به 27 نفر و شمار زخمی ها به 51 نفر رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نوشته روزنامه «وال استریت ژورنال»، پلیس تایلند اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور سرباز تایلندی که در یک مرکز خرید افراد حاضر در آن را به رگبار بسته و تعدادی را گروگان گرفته بود، کشتند.

از سوی دیگر، «پرایات چان او چا» نخست‌وزیر تایلند اعلام کرد، تلفات تیراندازی به حداقل ۲۷ کشته و ۵۱ زخمی افزایش یافت. گفته می‌شود که دلیل ضارب از این حمله، مشکل شخصی او بر سر فروش یک منزل بود.

پیشتر مقام‌های تایلند اعلام کرده بودند که عامل حمله روز شنبه (دیروز) گروهبان یکم «جاکارپانت تاما» بوده است.

به گفته ارتش تایلند، این سرباز حمله مرگبار دیروز خود را ابتدا در درون یک پایگاه نظامی آغاز کرد و سه تن از هم قطاران نظامی خودش را کشت.

جاکارپانت تاما بعد از خروج از پایگاه نظامی، خودش را به یک مرکز خرید در نزدیکی «ناخن راتچاسیما» واقع در ۱۵۰ مایلی شمال شرقی بانکوک رساند و حمله مرگبار خود در این مرکز خرید را انجام داد.

به گفته پلیس تایلند، عامل این حمله در حساب‌های خود در اینستاگرام و فیس بوک پیامهایی با مضمون «خسته بودن..» منتشر کرده بود و دو ساعت قبل از حمله نیز پستی منتشر کرد و در آن نوشت: «هیچ کس نمیتواند از مرگ فرار کند».

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها