کد خبر 79615

با اعلام اداره مدیریت ارزی چین

اداره ارز چین اعلام کرده است ذخایر ارزی این کشور در مقایسه با ماه گذشته 0/2 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، اداره مدیریت ارزی چین روز یکشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد ذخیره ارزی این کشور در مقایسه با ماه قبل ۰.۲ درصد افزایش یافته است.

در این بیانیه آمده است با توجه به چالش‌های جدی جهانی، بازارهای بین‌المللی مالی با ابهامات گوناگون روبرو هستند اما از سوی دیگر تاثیر شیوع ویروس کرونا موقتی خواهد بود و روند رشد مطلوب اقتصاد چین در درازمدت تغییری نخواهد کرد.

چین که بتازگی از جنگ تجاری با آمریکا نجات یافته بود و دو کشور در اواخر سال میلادی ۲۰۱۹ مرحله اول توافق تجاری را امضا کرده بودند با شیوع گسترده ویروس کرونا مواجه شده است.

ویروس کرونا که اواخر سال گذشته میلادی در بازار غذاهای دریایی در شهر ووهان واقع در استان هوبی در مرکز چین که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می فروخت سرچشمه گرفته است اکنون علاوه بر ۳۱ استان و منطقه چین به بیش از ۳۰ کشور دیگر از جمله ایالات متحده آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم شیوع یافته است.  

این ویروس که از خانواده «ویروس کرونا» شناخته شده است دوره نهفته نسبتا طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین باعث شده است تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند از آن آگاهی ندارند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نمی بینند.

تاکنون ۶ نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده است و با این مورد تعداد آن به هفت مورد رسیده است این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود در معمولی‌ترین حالت این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود نشانه‌های ابتلا به این ویروس در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است.

ویروس کرونا تا کنون جان ۸۱۳ تن را در چین گرفته و ۳۷ هزار و ۲۵۲ تن دیگر را هم مبتلا کرده است با این حال با تلاش های دولت چین تا کنون دو هزار و ۷۲۹ تن هم بعد از درمان از مراکز درمانی مرخصی شده اند گزارش ها حاکی است ۲۸ هزار و ۹۴۲ تن هم مشکوک به ابتلا به این ویروس هستند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها