کد خبر 79611

معاون رئیس جمهور آرژانتین

معاون رئیس جمهور آرژانتین در سخنانی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب در هاوانا گفت آرژانتین پیش از خروج از رکود حتی نیم سنت از بدهی خود به صندوق بین‌المللی پول نمی پردازد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، «کریستینا فرناندز» معاون رئیس جمهور آرژانتین در نمایشگاه بین‌المللی کتاب در هاوانا و در جلسه رونمایی از کتاب خودش اعلام کرد دولت آرژانتین قبل از اینکه از رکود خارج شود حتی نیم سنت از بدهی خود به صندوق بین‌المللی پول را پرداخت نمی‌کند.

فرناندز در ادامه سخنان خود گفت اولین چیزی که باید انجام بدهیم تا بدهی خود را پرداخت کنیم این است که باید از رکود خارج شویم.

معاون رئیس جمهور آرژانتین گفت : «اگر رکود در کشور وجود داشته باشد هیچکس حتی نیم سنت هم پرداخت نمی‌کند و راه خروج از رکود نیز سرمایه‌گذاری دولتی است».

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت آراژانتین باید حدود 100 میلیارد دلار بدهی به اعتباردهندگان خود بپردازد که 57 میلیارد دلار از این بدهی مربوط به صندوق بین‌المللی پول است.

آرژانتین به دنبال آن است تا از سقوط ارز خود و همچنین تورم بالارونده و کاهش رشد اقتصادی جلوگیری کند. ماموریت فنی صندوق بین‌المللی پول که هفته آینده جلسه خود را در پایتخت آرژانتین برگزار می‌کند در مورد بازپرداخت بدهی‌های این کشور است.

«کریستینا فرناندز» که یک سیاستمدار چپ‌گرا و همچنین پرونیست میلیتانت است در سال گذشته بارها برای دیدن دخترش «فلورنسیا فرناندز» به کوبا رفته است. دختر فرناندز در کشور کوبا پزشک است و در آنجا به فعالیت درمان بیمارن مشغول است.

کتاب کریستینا فرناندز در کوبا توسط رئیس جمهور کوبا میگوئیل دیاز – کانل رونمایی شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها