کد خبر 79592

اخبار شیوع ویروس کرونا در جهان

چین برای کنترل بیماری ویروس کرونا دومین بیمارستان 1500 تختخوابی پیش‌ساخته خود را در شهر ووهان چین تاسیس کرد و انتقال بیماران به این بیمارستان از دیروز آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، دولت چین دومین بیمارستان پیش‌ساخته را در شهر ووهان مخصوص بیماران ویروس کرونا به اتمام رساند و و عملیات انتقال بیماران به این بیمارستان را آغاز کرد. طبق گفته شبکه «گلوبال چاینا» این بیمارستان که «لایشن‌شان» نام دارد توسط حزب کمونیست چین اداره می‌شود.

شبکه CGTN همچنین گزارش داد که این بیمارستان 1500 تختخواب دارد و 2000 نفر پزشک می‌توانند در این بیمارستان به فعالیت پزشکی بپردازند. اولین گروه بیماران روز شنبه دیروز به این بیمارستان منتقل شدند.

پیش از این نیز دولت چین یک بیمارستان تحت عنوان «هوشن‌شان» را ویژه درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در شهر ووهان چین تاسیس کرد که دارای 1000 تختخواب است. این بیمارستان تنها طی 10 روز ساخته شد و اولین بیماران مبتلا به این ویروس را دوشنبه هفته گذشته پذیرش کرد.

ویروس کرونا همچنان در کشور چین در حال گسترش است و طبق گفته کمیسیون ملی بهداشت چین آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به این ویروس از 800 نفر گذشت و به 811 نفر رسید.

بیماری سارس که در سال‌های گذشته کشور چین را تحت تاثیر قرار داد و یک بحران جهانی ایجاد کرد حدود 800 نفر کشته داد و اکنون شمار قربانیان کرونا از از این رقم عبور کرد و بر گسترش بحران جهانی افزوده است. با احتساب دو نفر دیگر در فیلیپین و هنگ‌کنگ اکنون تعداد جان‌باختگان به 813 نفر رسیده است.

شرکت «تنسنت» که یک شرکت تولید بازی در چین است از کارمندان خود خواسته است که یک هفته دیگر را در خانه بگذرانند. دلیل این اقدام «تنسنت» حفظ سلامتی کارکنانش از ابتلا به ویروس کرونا بوده است. مقامات این شرکت بزرگ این پیام را از طریق شبکه اجتماعی «وی چت» منتشر کردند.

از طرف دیگر در نتیجه گسترش سریع ویروس کرونا در چین بانک مرکزی سنگاپور از تمامی مؤسسات مالی خواسته است که خود را برای افزایش میزان خدمات خود به مشتریانشان آماده کنند. این خدمات شامل برداشت‌های نقدی و یا خدمات مالی آنلاین است.

دولت سنگاپور تاکنون 40 مورد ابتلا به ویروس کرونا را گزارش داده است و روز جمعه نیز ارزیابی ریسک خود را تا سطح دومین رتبه بالا برد. این دولت‌شهر 5.6 میلیون نفری از جمله کشورهایی است که دارای بیشترین ابتلا به ویروس کرونا در خارج از چین است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها