کد خبر 79531

در چین بسیاری از شهروندان چینی از ترس مبتلا شدن به کروناویروس از خونه خارج نمی شوند و برای خرید های خود از فروشگاه های انلاین استفاده می کنند و این موضوع باعث افزایش قیمت خرید های اینترنتی شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، در حالی که میلیون‌ها چینی از وحشت ویروس کرونا در خانه‌های خود گرفتار شده‌اند و در انتظار پایان شیوع آن هستند، فرصت قابل‌توجهی برای شرکت‌های خرده‌فروشی آنلاین به وجود آمده است. هرچند این شرکت‌ها دائماً باید ریسک‌های مرتبط با این بیماری را مدیریت کنند.

لانسونگ سان، مدیر ایستگاه تحویل کالای سایت جی‌دی دات کام در ییژوانگ، می‌گوید: پیش از این هر کدام از پیک‌های ما در پکن روزانه ۱۴۰ تا ۱۵۰ بسته به هر مجموعه آپارتمانی تحویل می‌دادند، حالا این میزان به بیش از ۲۰۰ بسته در روز رسیده است.

گزارشات حاکی از آن است که با اجتناب مردم از حضور در فضاهای عمومی، خرید آنلاین خواروبار به ویژه افزایش یافته است. البته همان‌طور که انتظار می‌رفت، سفارشات ماسک صورت و ضدعفونی‌کننده‌ها هم افزایش یافته است.

این در حالی است که به واسطه محدودیت‌هایی که برای کنترل شیوع ویروس وضع شده بیش از نیمی از چین تعطیل است و راه‌های ارتباطی زیادی بسته شده که این کار پیک‌ها و فروشگاه‌های آنلاین را دشوارتر می‌کند.

یکی از مقامات شهری پکن گزارش داد که روزانه ۲۰ هزار پیک در این شهر به طور متوسط ۴۰۰ هزار سفارش را به مقصد می‌رسانند.

از سوی دیگر محدودیت‌های وضع شده برای کنترل ویروس، چالش‌هایی را برای فروشندگان، در زمینه تحویل بدون تماس با مشتری به وجود آورده است. آنها باید بسته‌های خود را به جای تحویل به اشخاص در درب منزل رها کنند.

برخی از فروشندگان دیگر تصمیم گرفته‌اند که فعلاً فروشگاه‌های خود را تعطیل نگاه دارند.

اپل اعلام کرد که تعطیلی فروشگاه‌های خود را به علت تداوم وضعیت اضطراری شیوع ویروس کرونا، تمدید می‌کند.

قبلاً قرار بود تعطیلی فروشگاه‌های اپل تا ۹ فوریه ادامه پیدا کند، اما در بیانیه جدید این شرکت اعلام شد: ما بر روی بازگشایی فروشگاه‌های خود در هفته پس از ۱۰ فوریه کار می‌کنیم./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها