کد خبر 79524

ترکیه علیه سوریه برخواست و تهدید کرد هرگونه عملیات علیه برج های دیده بانی را با شدیدترین حالت ممکن جواب می دهیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از روسیا الیوم، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که برج‌های دیده‌بانی در ادلب واقع در شمال غرب سوریه به فعالیت‌شان ادامه داده و توانایی محافظت از خود را دارند.

وزارت دفاع ترکیه افزود، به هر حمله جدید به برج‌های دیده‌بانی خود در ادلب که تعداد آنها به ۱۲ پایگاه می‌رسد، پاسخ محکمی خواهد داد.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که یگان‌های مدافع خلق کرد همچنان در شرق و غرب منطقه عملیات چشمه صلح در شمال سوریه حضور دارند.

ارتش ترکیه امروز (شنبه) برج‌های دیده‌بانی‌اش در استان ادلب را از طریق افزایش نفربرهای زرهی، تقویت کرده است و دیروز جمعه ۱۵۰ تجهیزات نظامی به این منطقه ارسال کرد.

وزارت دفاع ترکیه در عین حال با صدور بیانیه‌ای از زخمی شدن پنج سرباز به دلیل واژگون شدن خودروهایشان در منطقه عملیات چشمه صلح خبر داد.

ترکیه نهم اکتبر عملیاتی تحت عنوان "چشمه صلح" را در سوریه علیه نیروهای یگان‌های مدافع خلق کرد (ی‌پ‌گ) به راه انداخت که این عملیات با محکومیت بین‌المللی مواجه شد. پیش از آغاز این عملیات، آمریکا از خروج نیروهای آمریکایی از این منطقه خبر داد که چراغ سبزی برای آغاز عملیات ترکیه به حساب می‌آمد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها