کد خبر 79518

به دلیل تعطیلی های پیاپی در چین به دلیل شیوع کرونا ویروس، کارخانه ماشین سازی رنو در تولید و عرضه خودرو به مشکل برخورد

 به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بر اساس گزارشی که در رویترز آمده است، شرکت خودروسازی رنو فرانسه به تازگی از توقف موقت تولید خودرو این کارخانه در شهر بوسان کره جنوبی خبر داده است که تحت تاثیر اختلال در زنجیره تامین و تولید قطعات خودرو در چین به علت شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا در چین رخ داده است.

در این گزارش، گفته می‌شود که کارخانه رنو در شهر بوسان کره جنوبی به مدت چهار روز از تاریخ ۱۱ فوریه سال جاری میلادی به طور موقت متوقف خواهد شد تا کارخانه های چینی بتوانند قطعات موردنیاز کارخانه ها و شرکت های داخلی و خارجی را تولید و تامین کنند.

ویروس کرونا در یک ماه گذشته تاکنون جان بالغ بر ۷۰۰ نفر را در چین و نواحی شرق آسیا گرفته و تاکنون بیش از ۳۵ هزار نفر در سراسر جهان به آن مبتلا شده اند.

پیشتر نیز بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت خودروسازی برآورد و اعلام کرده بودند که تولید خودرو در جهان به شدت تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا قرار خواهد گرفت و به عبارتی دیگر، از آنجایی که چین یکی از بزرگترین و مهم ترین قطب های خودروسازی در جهان به شمار می رود، قادر خواهد بود این صنعت را به شدت فلج کند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها