کد خبر 79506

اقتصاددان ارشد وال استریت

«ادوارد هایمن» یکی از بهترین اقتصاددانان وال استریت در گفتگویی در شبکه سی ان بی سی عنوان کرد رشد اقتصادی چین به دلیل تاثیرات عمده ناشی از ویروس کرونا در سه‌ماهه اول سال 2020 طبق برآوردهای ما صفر در صد خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، «ادوارد هایمن» اقتصاددان ارشد وال استریت و مدیر شرکت Evercore ISI در برنامه تلویزیونی سی ان بی سی گفت رشد اقتصاد اقتصادی چین در سه‌ماهه اول به دلیل تاثیرات ناشی از ویروس کرونا صفر درصد خواهد بود.

بازارهای سهام روز جمعه دوباره منفی شدند و به عقیده «هایمن» ترس و وحشت از ویروس کرونا هنوز هم پابرجاست. وی در ادامه سخنانش گفت اقتصاد چین واقعا در حال نزول است و مردم نگران این وضعیت اقتصادی در کشور هستند.

ادوارد هایمن که در نظرسنجی سالانه سرمایه‌گذاران نهادی در خلال سه دهه اخیر به عنوان برترین اقتصاددان وال استریت انتخاب شده است گفت ویروس کرونا به سرعت در حال گسترش است اما بر اقتصاد ایالات متحده اثر چندانی نخواهد داشت.

مدیر شرکت سرمایه‌گذاری Evercore ISI گفت این ویروس نیست که اهمیت دارد بلکه الان موضوع تجارت و اقتصاد است. مردم از خانه بیرون نمی‌روند، آنها خرید نمی‌کنند و همین امر به صورت ویژه به اقتصاد چین ضربه می‌زند.

در خلال جنگ تجاری بین آمریکا و چین رشد اقتصادی چین در سال 2019 به 6.1 درصد رسید که پایین‌ترین میزان رشد اقتصادی از سال 1990 تاکنون محسوب می‌شود.

گسترش ویروس کرونا در جهان نیز بازارهای مالی را به شدت در هفته گذشته تحت تاثیر قرار داد به طوری که شاخص داوجونز حدود 700 واحد ریزش کرد. در خلال هفته جاری شاخص‌ها اندکی برگشتند اما در روز آخر هفته دوباره تحت تاثیر ویروس کرونا و همچنین درگذشت یک آمریکایی در شهر ووهان چین بازارها دوباره افت کردند.

کمیسیون بهداشت ملی چین اعلام کرد تاکنون بیش از 700 نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند و بیش از 35 هزار نفر نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها