کد خبر 79481

با توجه به اسناد مالی منتشر شده هزینه محافظان شخصی ترامپ از مالیات های پرداختی آمریکایی ها داده می شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روزنامه واشنگتن پست صورتحساب‌های اقامت این نیروهای سرویس مخفی آمریکا را در سفرهای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به املاک لوکس شخصی‌اش در فلوریدا و نیوجرسی مورد بررسی قرار داده و متوجه شده که این نیروها تنها در سال نخست ریاست جمهوری ترامپ برای اقامت در هتل واشنگتن دی.سی. ترامپ مبلغ ۱۵۹ هزار دلار هزینه کرده اند که همگی از جیب مالیات دهندگان آمریکایی پرداخت شده است.

همچنین هزینه اقامت این افراد در املاک خارج از ایالتی رئیس جمهوری با توجه به اجاره ملک به صورت ماهانه ۱۷ هزار دلار بوده است.

این روزنامه همچنین به این نکته اشاره کرد که پس از یک تحقیق کلی از اجاره های صورت گرفته در منطقه برای دیگر خانه ها مشخص شد که هزینه اجاره ۳۴۰۰ دلار بوده است.

ترامپ پیشتر در ۲۰۱۵ به هیل گفته بود که به ندرت از کاخ سفید خارج می شود چون کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد اما در حال حاضر او اغلب برای سر زدن و بازدید از املاکش در فلوریدا و نیوجرسی و آن هم با همراهی نیروهای سرویس مخفی کاخ سفید را ترک می‌کند.

اریک ترامپ، معاون اجرایی رئیس سازمان ترامپ در اکتبر و در پاسخ به سوالی درباره تصمیم رئیس جمهوری برای میزبانی نشست ۲۰۲۰ گروه هفت در فلوریدا گفته بود: آنها در املاک ما آن هم به صورت مجانی می‌مانند، به این معنا که در هزینه‌ها صرفه جویی می‌شود، چون اگر آنها به هتل بروند باید شبی ۵۰۰ دلار بدهند درحالیکه اقامت در املاک ما تنها ۵۰ دلار برایشان آب می‌خورد.

این ارقام با یافته‌های واشنگتن پست مطابقت ندارد. ترامپ به واشنگتن پست گفته بود که کمپانی ترامپ به صورت قانونی ملزم به پرداخت هزینه است اگرچه واشنگتن پست موفق نشده قانونی را که ترامپ به آن اشاره کرده، بیابد.

گزارش این روزنامه چند ساعت پیش از آن منتشر شد که دادگاه تجدیدنظر حکم کرد دموکرات‌ها نمی‌توانند از ترامپ بابت ادعای پرداخت شکایت کنند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها