کد خبر 79476

اخبار بازار سهام جهان

شاخص‌های سهام آمریکا بعد از چند روز پیاپی رشد در طول هفته، روز آخر هفته حکایت از کاهش یک درصدی شاخص میانگین صنعتی داوجونز داشت که مهمترین تأثیر را دو شرکت بزرگ «کاترپیلار» و «بوئینگ» داشتند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آمریکا بعد از چند روز پیگیری روند مثبت دوباره دیروز در جلسه معاملاتی آخر هفته با افت روبرو شدند.

نگرانی‌ها از تاثیرات عمده ویروس کرونا بر اقتصاد چین باعث شد که شاخص‌ها بعد از چند روز رشد روند نزولی بگیرند. «اد هایمن» تحلیل‌گر شرکت «اورکور آی اس آی» بر این عقیده است رشد اقتصادی چین در سه ماهه اول سال صفر خواهد بود. تحلیل‌گران جی پی مورگان نیز اعلام کردند دومین اقتصاد دنیا در جهان در سه ماهه اول سال 2020 تنها 1 درصد رشد خواهد کرد و حتی آمار میزان اشتغال بهتر از انتظار در چین نیز نمی‌تواند این میزان رشد را تحت تاثیر قرار دهد.

در همین راستا و پس از انتشار گزارش‌ها درباره تاثیرات ویروس کرونا بر اقتصاد چین شاخص داوجونز 227 واحد معادل 1 درصد کاهش یافت و شاخص S&P500 نیز نیم درصد افت کرد. شاخص نزدک کامپوزیت نیز بعد از رکوردشکنی در روزهای قبل دیروز با نیم درصد کاهش و قرار گرفتن در نقطه 9520 واحد به کار خود در بازار هفته پایان داد.  

دو شرکت بزرگ «کاترپیلار»  و «بوئینگ» به ترتیب 2.83 درصد و 1.37 درصد افت قیمت داشتند و تاثیر بسیار مهمی در کاهش شاخص داوجونز داشتند. از طرف دیگر شرکت «اوبر» که یک شرکت حمل و نقل آنلاین مسافر است حدود 10 در صد افزایش یافت که مهمترین دلیل آن نتایج بهتر از انتظار سودآوری سه ماهه چهارم سال 2019 این شرکت بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها