کد خبر 79399

در طی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، شرکت بی‌ام‌و ساخت پروژه‌های خود در این کشور را به تعویق انداخت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت بی‌ام‌و قصد دارد تا ساخت پروژه‌ خودروهای مینی هاچ خود را به تعویق بیاندازد. چرا که این شرکت نسبت به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و بازار فروش خود در این شرایط تردیدهای جدیدی دارد. گفتنی است که نسل سوم این خودرو‌های هاچ‌بک سال ۲۰۱۴ پا به زندگی دوباره گذاشت و قرار بود تا نسل بعدی آن در سال ۲۰۲۲ و یا ۲۰۲۳ معرفی شود. اما حالا سخنگوی شرکت بی‌ام‌و، مکسیمیلیان شوبر، گفته است که این پروژه با تاخیر ساخته و عرضه می‌شود.

شرایط ساخت این خودرو

خودرو مینی در حال حاضر بر پایه پلتفرم UKL1 شرکت بی‌ام‌و ساخته می‌شود و سخنگوی شرکت در این باره گفت: " طول عمر این پلتفرم متاسفانه به پایان رسیده و دلیل این امر نیز خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و مسائل مالی ناشی از آن است". خیلی از این مینی هاچ‌ها، که شامل جدیدترین مدل تمام الکترونیک نیز می‌شود، در کارخانه BMW Mini آکسفورد ساخته شده‌اند. با این حال خیلی از قطعات ضروری این اتومبیل‌ها از کشور‌های اروپایی دیگر وارد شده‌اند. حالا که این کشور از اتحادیه اروپا خارج شده است قوانین معاملات بین‌المللی تنها تا ۲۰۲۰ مهلت دارند و برای سال‌های آینده قوانین جدیدتری در دست وضع شدن است. در نتیجه تمامی این مسائل بر روی تعرفه‌های واردات و صادرات قطعات خودرو تاثیر می‌گذارد.

ساخت خودروهای مینی هاچ ‌بی‌ام‌و به تعویق افتاد

به گزارش برخی از منابع، از آنجا که برخی از مدل‌های خودرو‌های مذکور در کارخانه VDL هلند نیز در دست ساخت قرار دارند، شرکت بی‌ام‌و ممکن است در صورت عدم رضایت از شرایط و قرارداد‌های انگلیس با اتحادیه اروپا، کارخانه‌های خود را کاملا از انگلیس به هلند منتقل کند. زمانی که این خودرو‌های مینی هاچ معرفی شوند، قرار است تا کمی کوچک‌تر از نسل‌های پیشین خود باشند و همچنین از یک پلتفرم کاملا جدیدتری برخوردار شوند. به گفته برخی منابع پلتفرم‌های قابل اجرا عنوان FAAR شرکت بی‌ام‌و و پلتفرم جدید و توسعه یافته شرکت چینی گریت وال هستند. تغییر پلتفرم خودرو به یک سرمایه‌گذاری جدید و قدرتمند نیاز دارد که بتواند پس از جا به جایی کارخانه‌ها پاسخگو و برطرف کننده نیاز‌های موجود باشد.

/ باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها