کد خبر 79398

رئیس جمهور چین در گفتگو با همتای آمریکایی خود به وی اطمینان داد کشورش تمامی تلاش خود را انجام خواهد داد تا جلوی گسترش ویروس کُرونا بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بر اساس اعلام تلویزیون دولتی چین، شی جینپینگ، رئیس جمهور این کشور در یک گفتگوی تلفنی به دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود گفت، پکن به تدریج در حال نتیجه گرفتن در تقبال با گسترش ویروس کُرونا است و می‌تواند جلوی این بیماری را بدون آنکه تبعات بلندمدتی برای توسعه اقتصادی آن ایجاد شود بگیرد.

خبرگزاری شینهوا گزارش داد، شی جینپینگ پیشتر به اعلان آنچه که "جنگ خلق" علیه این ویروس خواند پرداخته و گفت، "کل کشور با تمام قوا و با به کارگیری تدابیر جامع و سفت‌وسخت پیشگیری و کنترل به این بحران پاسخ داد."

این تماس تلفنی رئیس جمهور چین با کاخ سفید در حالی صورت گرفت که گزارش شد  لی ون‌لیانگ، پزشک جوان چینی که نخستین بار در سی‌ام ماه دسامبر گذشته نشانه‌های ظهور ویروس کُرونا را هشدار داده بود تبدیل به جدیدترین قربانی این اپیدمی در شهر ووهان شد و جان باخت.

او که 34 سال سن داشت، ماه گذشته میلادی به همراه هفت تن دیگر از سوی پلیس شهر ووهان متهم به گسترش "اطلاعات دروغ و غیرقانونی" درباره ویروس کُرونا شده بود./ ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها