کد خبر 79262

القسام نیروی امنیتی گروه حماس فلسطین درباره موضوع معامله قرن و 4 سبرباز دستگیر شده اسرائیلی اطلاعات جدید و مهمی را منتشر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  به نوشته روزنامه "هس‌پرس" چاپ مراکش، برخی مشاوران پارلمانی پس از آنکه وزارت خارجه مراکش از تلاش‌های دولت دونالد ترامپ در ارائه طرح به اصطلاح صلح موسوم به معامله قرن تقدیر کرد، از رباط خواستند درباره واقعیت نفوذ اسرائیل در مراکش توضیح دهد.

عبد الاله الحلوطی، دبیرکل اتحادیه ملی کار مراکش گفت: این سوال را نزهة الوافی، وزیر مسؤول مراکشی‌های مقیم خارج باید پاسخ می‌داد اما او به دلیل اینکه در یک ماموریت خارج از کشور به سر می‌برد، از پاسخگویی معذور شد.

عبد الحق حیسان، یکی از مشاوران پارلمان این کشور نیز با اشاره به سوال مطرح شده، گفت: این ناصر بوریطه، وزیر خارجه مراکش است که از ارائه پاسخی به این مساله خودداری می‌کند نه الوافی، همانگونه که در مکاتبات پارلمانی نیز ثبت شده است.

روزنامه هس‌پرس در ادامه نوشت، رویکرد وزارت خارجه مراکش نسبت به اختلافات دو طرف فلسطینی و اسرائیلی، حزب عدالت و توسعه، حزب حاکم در دولت این کشور را به دردسر انداخته به شکلی که مشاوران بوریطه در جلسه تصویب طرح ترسیم آب‌های منطقه‌ای، او را مورد انتقاد قرار دادند.

حیسان از الحلوطی خواست درباره "معامله اسرائیل-آمریکا بر سر مساله مالکیت صحرا" توضیح داده و واقعیت را بیان کند. حزب عدالت و توسعه مراکش از مسؤولان و رای‌دهندگان خود خواست در راهپیمایی که یکشنبه آتی (نهم فوریه) در راستای همبستگی با فلسطینی‌ها برگزار خواهد شد، به صورت چشمگیر و گسترده‌ای شرکت کنند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها