کد خبر 79252

ماسک نظرسنجی کرد

شرکت تسلا در راستای افزایش تولید خود برای پاسخگویی به تقاضای موجود قصد دارد که یک کارخانه جدید در تگزاس بسازد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از یاهو فاینانس، امروز ساعت 9 صبح به وقت لندن ایلان ماسک رئیس کارخانه خودروسازی تسلا یک نظرسنجی را منتشر کرد و از 31 میلیون فالوئر خود درخواست کرد رأی بدهند که آیا «تسلا یک کارخانه جدید در تگزاس تاسیس کند یا نه؟» توئیت او کوتاه بود: «گیگا تگزاس؟»

حدود 131 هزار نفر در این نظرسنجی شرکت کردند که حدود 80 درصد آنها به این پرسش پاسخ مثبت دادند و بقیه نیز پاسخ منفی دادند.

قیمت سهام تسلا امسال بیش از دو برابر شده است و ارزش بازار این شرکت خودروساز اکنون از غول‌های بزرگ این صنعت مانند «جنرال موتورز» و «فولکس واگن» بیشتر شده است.

در ماه ژانویه امسال تسلا تحویل محصولات خود به مشتریانش را در کارخانه شانگهای آغاز کرد. کارخانه تسلا در شانگهای که تحت عنوان «گیگافکتوری 3» شناخته می‌شود اولین کارخانه این شرکت در خارج از ایالات متحده است.

تسلا همچنین برنامه‌ریزی کرده است که یک کارخانه دیگر در نزدیکی برلین تاسیس کند. انجام این نظرسنجی از جانب ایلان ماسک به نظر می‌رسد به معنای گسترش بیشتر تسلا در جهان در آینده باشد.

ماه گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور ایلات متحده سیگنالی را به تسلا ارسال کرد مبنی بر اینکه انتظار دارد که تسلا در ایالات متحده ظرفیت تولید خود را افزایش دهد.

وی در آن زمان در مصاحبه با سی ان بی سی گفت: «ماسک باید تاسیسات بزرگ جدیدی در آمریکا بسازد. او باید این کار را بکند چرا که ما به او کمک خواهیم کرد و او نیز باید به ما کمک کند».

«گیگافکتوری» عنوانی است که ایلان ماسک بر روی کارخانه‌های شرکت تسلا گذاشته است. دو کارخانه تولید این شرکت در ایالات متحده قرار دارند و یکی از آنها نیز در شانگهای چین است. سال گذشته «ایلان ماسک» اعلام کرد قصد دارد یک کارخانه در اروپا و در نزدیکی برلین بسازد.

«ماسک» هفته گذشته حین اعلام سودآوری سه‌ماهه چهارم شرکت تسلا توضیح داد که این شرکت قصد دارد تولید باتری را برای پاسخگویی به تقاضا افزایش دهد.

وی گفت: «ما می‌خواهیم سطح تولید باتری‌های خود به شدت افزایش دهیم تا حدی که امروزه کسی حتی نمی‌تواند آن را درک کند. این یک مشکل واقعی است».

به همین دلیل است که احتمالا برنامه تسلا ساخت یک کارخانه تولید باتری در تگزاس است. ماسک البته توضیحات بیشتری در این مورد نداده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها