کد خبر 79241

وزیر دفاع آمریکا طی یک مراسمی با وزیر جنگ اسرائیل دیدار کرد و درباره ایران با یکدیگر گفتگو کردند.وزیر جنگ اسرائیل خواستار حمایت امریکا در حفظ اسرائیل شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از شبکه آی24، نفتالی بنت وزیر جنگ اسرائیل در مقر پنتاگون با مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا دیدار کرده و به تفصیل درباره تهدیدهای منطقه‌ای و بیش از همه درباره آن‌چه "اقدامات خصمانه ایران در منطقه" عنوان شده است، با تاکید بر این ادعا که ایران تلاش می‌کند در خاک سوریه استقرار نظامی داشته باشد، گفت‌وگو کردند.

در پایان این دیدار، بنت تاکید کرد که رژیم صهیونیستی برای مقابله با تحکیم موقعیت ایران در سوریه وارد عمل خواهد شد و خارج شدن نیروهای ایرانی از سوریه را به عنوان یکی از مسائل استراتزیک برای رژیم صهیونیستی تلقی کرد.

بنت همچنین خواستار حمایت آمریکا از امنیت رژیم صهیونیستی شد.

شبکه آروتز شوا پیشتر گزارش داده بود که بنت پیش از دیدار روز چهارشنبه برنامه داشت از آمریکا تسلیحات بیشتری برای به کار گرفتن در مقابله با ایران در سوریه و عراق بگیرد.

ادعای وزیر جنگ اسرائیل درباره استقرار نظامی ایران در سوریه در حالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان بارها تاکید کرده‌اند ایران در سوریه حضور مستقل نظامی نداشته و تنها به دعوت دولت سوریه و برای مبارزه با تروریسم در سوریه حضور مستشاری دارد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها