کد خبر 79238

طبق گفته های یک شبکه اسرائیلی، آمریکا یک نشست با محوریت موضوع ایران با حضور مقامات از امارات و اسرائیل به صورت محرمانه ترتیب داده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از پایگاه خبری عرب 48، شبکه 13 رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که کاخ سفید در ماه دسامبر گذشته میزبان نشست سه جانبه محرمانه میان نمایندگانی از آمریکا، اسرائیل و امارات بوده است و محور این نشست همکاری و هماهنگی برای مقابله با ایران و بررسی امکان امضای معاهده "عدم تعرض" میان امارات و رژیم صهیونیستی بوده است.

در این گزارش آمده است که این نشست محرمامه در 17 دسامبر سال 2019 برگزار شده است و بخشی از گام های دولت ترامپ برای تقویت روابط اسرائیل و امارات به شمار می رود.

این شبکه صهیونیستی با استاد به اظهارات برخی مسئولان آمریکایی، صهیونیستی و اماراتی اعلام کرده که جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشد ترامپ نقش ویژه‌ای در برگزاری این نشست داشته است.

در بخشی از این گزارش آمده است که که از طرف آمریکا رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا و مشاور وی ویکتوریا کاتس و همچنین برایان هوک، رئیس گروه اقدام علیه ایران در این نشست حضور داشتند. از طرف رژیم صهیونیستی نیز مائیر بن شبات، مشاور امنیت داخلی این رژیم مشارکت کرده است و از طرف امارات نیز یوسف العتیبه، سفیر این کشور در واشنگتن حضور داشته است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها