کد خبر 79232

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به سؤال خبرنگاری در مورد چرایی پاره کردن متن سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره آمریکا گفت با در نظر گرفتن دیگر گزینه‌ها این مودبانه‌ترین کار بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری فرانسه، «نانسی پلوسی» در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره این که چرا متن سخنرانی ترامپ را پاره کرد پاسخ داد: چون با در نظر گرفتن دیگر گزینه‌ها این مؤدبانه ترین کار بود.

شب گذشته کنگره آمریکا میزبان «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور، برای انجام سخنرانی سالانه بود اما اختلافات شدید میان ترامپ و رهبران دموکرات کنگره که از ابتدای آغاز سخنرانی بر این مراسم سایه انداخته بود در نهایت با پاره شدن متن سخنرانی رئیس جمهور از سوی «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خاتمه یافت.

پلوسی که همچون سایر زنان دموکرات عضو کنگره آمریکا لباسی سفید رنگ در اعتراض به رفتارها و سیاست‌های داخلی و خارجی ترامپ پوشیده بود، به محض پایان یافتن سخنرانی او و در حالی که ترامپ هنوز جایگاه را ترک نکرده بود، متن سخنرانی وی را به صورتی که کاملاً برای همه قابل مشاهده باشد، پاره کرد و آن را به روی میز انداخت.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار عکسی از خود که به سمت ترامپ دست دراز کرده بود اما او آن را نادیده گرفت، نوشت: دموکرات‌ها در راه انجام وظیفه، همواره دست دوستی خود را دراز می‌کنند تا برای اداره امور به زمینه‌های مشترک برسند.

منبع: مهر 

ارسال نظر

تازه ها