کد خبر 79197

دولت نیجریه در تلاش است تا هرچه سریعتر از لیست پروازهای ممنوعه آمریکا درآمده و دوباره پروازهای خود را به آمریکا داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری رویترز، وزیر خارجه نیجریه در کنفرانس خبری مشترک با مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در واشنگتن گفت، نیجریه با تصمیم روز جمعه آمریکا برای درج نام این کشور و پنج کشور دیگر در لیست ممنوعیت صدور ویزا برای ایالات متحده "ضربه" دید.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نسخه جدیدی از ممنوعیت مسافرتی به ایالات متحده را روز جمعه منتشر کرد که براساس آن، واشنگتن صدور روادید که بتواند منجر به اقامت دائم برای اتباع اریتره، قرقیزستان، میانمار و نیجریه شود، منع کرد. ویزای موقت برای گردشگران، تجار، دانشجویان و کارگران از این کشورها تحت تاثیر قرار نگرفتند.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند، این کشورها از تحقق استانداردهای امنیتی و اشتراک اطلاعاتی مورد نظر آمریکا که اعمال این محدودیت‌های جدید را ضروری ساخت، ناکام ماندند.

وزیر خارجه نیجریه تاکید کرد: ما تمام این الزامات را مشخص کرده‌ایم و در واقع کار روی آن‌ها را آغاز کرده‌ایم. حضور در اینجا و صحبت با مقام‌های آمریکایی و درک بهتر دلایل پشت این مساله، مایه خشنودی ماست.   

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا هم گفت، نیجریه می‌تواند اقدامات بیشتری در زمینه اشتراک اطلاعات امنیت ملی مهم انجام دهد و "خوش‌بین" است که آبوجا در آن مسیر حرکت کند. او گفت، در برخی از حوزه‌ها تدابیر امنیتی در رابطه با گذرنامه و اطلاعات درباره سابقه کیفری و اطلاعات تروریست مظنون، در دسترس قرار گرفته است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها