کد خبر 79195

اخبار بازار سهام جهان

بازارهای بورس آمریکا که در هفته گذشته با افت نسبتا شدیدی به علت شیوع ویروس کرونا مواجه شده بودند این هفته را صعودی آغاز کردند و برای دومین روز پیاپی اما با قدرت بسیار بیشتری روند صعود خود را پی گرفتند که در این میان قیمت سهام «تسلا» دوباره 13 درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، هراس از ویروس کرونا در جهان با افزایش شمار مبتلایان همچنان ادامه دارد و طبق آمار مقامات کمیسیون بهداشت ملی چین تعداد قربانیان به 490 نفر رسیده و شمار مبتلایان نیز در آستانه 25 هزار نفر قرار گرفته است.

در خارج از چین کشورها برای جلوگیری از رکود اقتصادی محرک‌هایی را به بازار تزریق کرده‌اند و همین امر باعث خوشبینی سرمایه‌گذاران نسبت به وضعیت اقتصاد جهانی شده است.

رویترز گزارش داده است بانک خلق چین برای مقابله با رکود اقتصادی ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان قصد دارد نرخ ذخایر بانکی را برای بانک‌ها را کاهش دهد و از طرف دیگر نرخ بهره تسهیلات را نیز پایین‌تر بیاورد تا فرایند وام‌گیری را تسهیل کند. در همان حال داده‌های اقتصادی منتشر شده در این هفته باعث تزریق خوشبینی به سرمایه‌گذاران شده است و آنها را نسبت به ثبات اقتصادی در آمریکا مطمئن‌تر کرده است.

با این حال ویروس کرونا هنوز کنترل نشده است و بر وضعیت اقتصادی جهان فشار وارد می‌کند و سرمایه‌گذاران هنوز نگران این امر هستند که بازار سهام دوباره روند نزولی خود را از سر بگیرد به ویژه آنکه بسیاری از کارشناسان نسبت به تاثیرات اقتصادی جهانی این ویروس هشدار جدی داده‌اند.

در جلسه معاملاتی دیروز در آمریکا، شاخص میانگین صنعتی داوجونز 407 واحد معادل 1.5 درصد افزایش یافت و به 28807 واحد رسید و شاخص S&P500 نیز 1.5 درصد رشد کرد و به نقطه 3297 واحد رسید. نزدک کامپوزیت بار دیگر رکوردشکنی کرد  و با رشد 2.1 درصدی و رسیدن به نقطه 9467 واحد جلسه معاملاتی خود را به پایان رساند.

این دومین روز هفته جاری است که بازارهای سهام آمریکا بعد از افت نسبتا شدید هفته گذشته روند رو به رشدی را پی گرفته‌اند و سرمایه‌گذاران انتظار رشد بیشتر را در روزهای آینده نیز دارند.

در این میان تسلا برای دومین روز 13 درصد رشد کرد و این در حالی است که روز گذشته قیمت سهام این شرکت 20 درصد رشد کرده بود. در شروع معاملات قیمت سهام تسلا تا 23 درصد نیز افزایش یافت اما دوباره تا 13 درصد کاهش یافت. «شرکت آرگوس ریسرچ» در گزارشی به ارزیابی سهام تسلا پرداخته بود و نوشت قیمت سهم این شرکت تا 808 دلار بالا  خواهد رفت و سودآوری شرکت نیز امسال و سال 2021 باز هم رشد خواهد کرد. بعد از انتشار این گزارش به یکباره سهامداران به این شرکت هجوم آوردند و رشد روزانه‌ای را برای سهام این شرکت رقم زدند که در 6 سال اخیر بی سابقه بود.

در بازارهای بورس آمریکا سهامی که بر اثر ویروس کرونا آسیب دیده بودند دوباره روند بازگشت خود را پی گرفته‌اند. دو شرکت هواپیمایی « آمریکن ایرلاین» و «دلتا» که در اثر شیوع ویروس افت شدیدی را تجربه کرده بودند در جلسه معاملاتی روز سه‌شنبه به ترتیب رشد 5 درصدی و 3.3 درصدی را تجربه کردند. همچنین شرکت «میکرون» نیز 3.2 درصد افزایش یافت و قیمت سهام شرکت «اپل» 3.3 درصد افزایش یافت.  

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها