کد خبر 79152

هیأت وزیران سعودی با حضور سلمان بن عبدالعزیز از اقدام آمریکا برای ارائه طرح موسوم به «معامله قرن» تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، هیأت وزیران دولت سعودی امروز (سه‌شنبه) در جلسه‌ هفتگی خود، ضمن بیان ادعای همیشگی خود مبنی بر حمایت از حقوق فلسطینی‌ها، از دولت آمریکا تقدیر کرد.

به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در این نشست نتایج سفر «متسوتاکیس» نخست‌وزیر یونان به عربستان و گفت‌و‌گوی شاه سعودی با ولادیمیر پوتین و همکاری ریاض و مسکو در بخش بازار نفت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست همچنین ادعا شد که موضع دولت سعودی در قبال مسأله فلسطین برای استیفای حقوق مردم آن و تحقق آرزوهایشان ثابت است و برای رسیدن به یک راه‌حل همه‌جانبه و عادلانه تلاش می‌کند.

هیأت وزیران سعودی با یادآوری ابتکار «صلح عربی» در سال ۲۰۰۲ که دولت ریاض آن را ارائه کرد، مدعی شد که همواره در مجامع بین‌المللی در کنار مردم فلسطین بوده است.

کابینه سعودی در ادامه از طرح «معامله قرن» آمریکا بعنوان «تلاش آمریکا برای توسعه طرح فراگیر صلح» تقدیر کرد و گفت که حمایت از این تلاش‌ها با هدف حرکت به سمت گفت‌وگو است.

تقدیر دولت سعودی از طرح ارائه شده از سوی آمریکا در خصوص فلسطین، پس از آن صورت می‌گیرد که ریاض و ابوظبی در نشست اخیر سازمان همکاری اسلامی در جده نیز از محکوم کردن «معامله قرن» خودداری و صرفا به بیان مفاهیم و جملات کلی بسنده کردند./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها