کد خبر 79021

گویا رئیس مرکز بیماری های واگیردار وزارت بهداشت درباره کرونا گفت: تا به امروز در کشور هیچ مبتلا به کرونایی دیده نشده است.

 به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمدمهدی گویا با حضور در نشست خبری سخنگوی دولت درباره مشاهده یک فرد مشکوک به کرونا در اصفهان، گفت: مواردی را در کشور داریم که مشکوک به کروناویروس هستند، به دلیل اینکه علائم این بیماری با آنفولانزا یکی است، هر کسی که مشکوک باشد را بستری می‌کنیم و آزمایش‌های لازم انجام می‌شود.

وی افزود: فردی که در اصفهان مشکوک بود پس از بررسی‌ها و آزمایش‌های لازم مرخصی شده است و تاکنون هیچ موردی در ایران مرتبط با این ویروس اعلام نشده است.

گویا درباره وضعیت سلامت دانشجویان ایرانی مقیم نیز تاکید کرد: در مورد دانشجویان استان ووهان نیز تا بحال هیچ موردی از ابتلای این دانشجویان به ویروس کرونا اعلام نشده است.

وی در پاسخ به این پرسشی که دوره کمون این بیماری چقدر است، اظهار کرد: دوره کمون این بیماری از ۷ تا ۱۴ روز است که ایران ۱۴ روز را در نظر می‌گیرد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت همچنین در پاسخ به پرسشی درباره کمک ایران در زمینه مقابله با این ویروس به دولت به چین گفت: ایران در زمینه نیروی انسانی و تجهیزات اعلام آمادگی کرده و با سفارت چین جلسه داشته است که منتظر پاسخ طرف چینی هستیم، درهمین رابطه وزیر بهداشت در صدد تماس با طرف چینی است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها