کد خبر 78998

با توجه به حمله سوری ها علیه ترکیه، وزیر دفاع ترکیه به نیروهای نظامی سوری در ادلب هشدار داد که منتظر پاسخ قدرتمندانه ترکیه باشند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عمر چلیک، سخنگوی حزب حاکم آک‌پارتی رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌ جمهوری ترکیه در مصاحبه با سی‌ان‌ان ترک گفت: «پس از این حمله، این "رژیم" (سوریه) از این به بعد برای ما در این منطقه یک هدف خواهد بود. ما انتظار داریم که روسیه سپر این آن نشده یا از آن‌ها حفاظت نکند زیرا بعد از حمله آشکار به نیروهای مسلح ما، نیروهای آن‌ها در اطراف ایست‌های ما اهداف در نظر گرفته می‌شوند.»

او در ادامه لفاظی‌هایش افزود، دولت سوریه "همانند یک سازمان تروریستی عمل می‌کند" و گفت‌وگوهایی با مقام‌های روسیه که از دولت سوریه حمایت می‌کنند، درباره وضعیت در منطقه ادلب انجام خواهد شد.

وزارت دفاع ترکیه که شدیدا مخالف پیشروی ارتش سوریه در ادلب، در شمال غرب سوریه است بار دیگر انگشت اتهام را به سمت نیروهای دولتی سوریه گرفته و مدعی شد،‌ در حمله نیروهای سوری در ادلب چهار سرباز ترکیه کشته و ۹ تن دیگر زخمی‌ شدند.

وزارت دفاع ترکیه ادعا کرد: به رغم اطلاع قبلی ما به سوریه درباره مواضع‌مان و نیز در چارچوب ارسال تجهیزات به منطقه به منظور ممانعت از وقوع درگیری‌ها در ادلب در نتیجه حمله توپخانه‌ای شدید ارتش سوریه که نیروهای ما را هدف گرفت، چهار سرباز قهرمان ما کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع ترکیه افزود، نیروهای ترکیه به حمله نیروهای دولت سوریه پاسخ داده و اهدافی در منطقه ادلب را منهدم کردند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها