کد خبر 78970

با افزایش حالت رکود در چین

بانک مرکزی چین برای مقابله با رکود اقتصادی در نتیجه شیوع ویروس کرونا در چین امروز دوشنبه از طریق عملیات بازخرید معکوس 174 میلیارد دلار نقدینگی به بازارها تزریق کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، بانک مرکزی چین در راستای مقابله با وضعیت کنونی اقتصاد چین امروز دوشنبه از طریق عملیات بازخرید معکوس 173 میلیارد دلار نقدینگی به بازارها تزریق کرد.

این اقدام بانک مرکزی چین برای مقابله با رکود اقتصادی و همچنین نگه‌داشتن اقتصاد این کشور در شرایط کنونی شیوع ویروس است.

همچنین امروز بورس شانگهای در اولین روز فعالیت خود بعد از دو هفته تعطیلی با سقوط سنگین 8 درصدی مواجه شد و به پایین‌ترین حد خود در یک سال اخیر رسید.

با سقوط سنگین امروز بورس شانگهای حدود 370 میلیارد دلار ارزش این بورس کاهش یافت و ارزش یوان در برابر دلار نیز به پایین‌ترین حد در یک سال گذشته رسید.

همچنین برخی از کارشناسان بر این عقیده هستند که شیوع بیشتر ویروس کرونا می‌تواند چشم‌انداز رشد اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار دهد.

کنمیسیون ملی بهداشت چین در آخرین آمار خود اعلام کرد شمار قربانیان ویروس کرونا اکنون به 361 نفر رسیده و شمار مبتلایان به این ویروس نیز از مرز 17 هزار نفر گذشته است.

پیش از این نیز سازمان بهداشت جهانی در جلسه اضطراری خود برای بررسی وضعیت ویروس کرونا در جهان اعلام وضعیت اضطراری در جهان کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها