کد خبر 78963

رئیس سنتکام آمریکا از تهدیدهای ایران علیه آمریکا می گوید، او گفت: ایران همچنان به دنبال تلافی حمله آمریکا است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از استارز اند استریپز، «کنث مک کنزی» فرمانده سنتکام (مقر فرماندهی مرکزی تروریست‌های آمریکایی)، مدعی است یک ماه بعد از شهادت سردار قاسم سلیمانی، ایران دیگر در موضع جنگی نیست حال آنکه آمریکا همچنان برای مقابله با انتقام‌جویی این کشور آماده است.

به ادعای وی، ایران به دنبال حمله تلافی‌جویانه به پایگاه «عین‌الاسد»، قوای موشکی خود را محدود کرده و نیروهای دفاع هوایی را به حال معمول برگردانده است.

وی همچنین حین بازدید از رزم ناو هواپیمابر «ترومن» واقع در شمال دریای عرب مدعی شد نیروهای دریایی ایران نیز طی هفته‌های گذشته فعالیتی نسبتاً عادی داشته‌اند.

در حالی که برخی متحدان آمریکا بیم آن را دارند که اقدام خودسرانه واشنگتن در به شهادت رساندن سردار سلیمانی، منطقه را به بی‌ثبات بکشد، مکنزی در ادامه ادعاهای خود افزود: فکر می‌کنم ایران اراده ما را مشاهده کرد و دید که به نفع منافع خود اقدام خواهیم کرد!

گفتنی است واشنگتن علیرغم تلاش برای پنهان کردن تلفات حمله تلافی‌جویانه ایران به عین‌الاسد، تائید کرده که ۶۴ تروریست آمریکایی دچار ضربه مغزی شده‌اند.

گفته می‌شود که حدود ۲۰۰ تن از افرادی که در زمان این حمله موشکی در محل انفجار حضور داشتند، برای تشخیص علائم آسیب مغزی تحت معاینه قرار گرفته اند.

 

ارسال نظر

تازه ها