کد خبر 78449

یک مقام وزارت بهداشت در تایلند از افزایش مبتلایان به ویروس کرونا به 14 نفر در این کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، یک مقام وزارت بهداشت عمومی در تایلند گزارش دادند تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور جنوب شرق آسیا از ۸ به ۱۴ مورد افزایش یافته است.

بانکوک پست روز سه شنبه به نقل از دکتر تنارک پلاتات معاون کنترل بیماری های وزارت بهداشت تایلند گزارش داد: ۶ مورد بیمار جدیدی که مبتلای به این ویروس شده اند  در سنین  ۶ تا ۷۰ سال قرار دارند و متعلق به یک استان کشور هستند.

وی تاکید کرد این وزارت خانه تمهیدات گسترده ای را برای شناسایی مسافران مبتلا به این ویروس که از چین وارد تایلند می شوند به کار گرفته است.

براساس این گزارش،  ویروس کرونا اواخر سال گذشته در یک بازار غذاهای دریایی در شهر مرکزی ووهان چین  فعال شد. دراین بازار خرید و فروش  انواع وحوش به صورت زنده  رایج بوده است.   این ویروس در سال جاری میلادی دوباره فعال شد اما شدت آن به گونه ای بوده که نه تنها در شهرهای مختلف چین از جمله پکن و شانگهای  بلکه در نقاط مختلف جهان از جمله ایالات متحده، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا، فرانسه، کانادا، آلمان و مالزی نیز شیوع یافته است.

گردشگران چینی با  رقم سالانه ۱۱ میلیون نفر درصدر گردشگران خارجی تایلند قرار دارند.

براساس این گزارش امار مبتلایان به کرونا در چین از مرز ۴ هزار و ۵۰۰ نفر گذشته و این بیماری تاکنون ۱۰۶ نفر قربانی برجای گذاشته است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها