کد خبر 78184

ادامه جنگ تعرفه‌ای ترامپ

دونالد ترامپ وضع تعرفه بر مشتقات فولادی و آلومینیومی را رسما اعلام کرد و گفت برخی از کشورها از این تعرفه‌ها معاف هستند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه افزایش تعرفه بر مشتقات فولادی و آلومینیومی را رسما امضا کرد. در این دستور تعرفه محصولات مشتقه فولادی 25 درصد افزایش خواهد یافت و تعرفه بر محصولات مشتقه آلومینیوم نیز 10 درصد دیگر افزوده خواهند شد.

ترامپ همچنین در زمان امضای این بیانیه اعلام کرد آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، مکزیک و کره جنوبی از تعرفه‌ مشتقات فولادی معاف هستند و کشورهای آرژانتین، استرالیا، کانادا و مکزیک نیز از تعرفه مشتقات آلومینیومی معاف هستند.

ترامپ تعرفه ها را بر فولاد و آلومینیوم با این هدف افزایش داده است که از تولید این محصولات در خاک ایالات متحده پشتیبانی کند و به گفته خود او این مسئله‌ای مربوط به امنیت ملی کشور است.

ترامپ اعلام کرد از زمان وضع تعرفه بر فولاد و آلومینیوم، واردات این محصولات کاهش پیدا کرده است اما مشتقات آنها مانند مانند میخ‌های فولادی و کابل‌های آلومینیومی افزایش پیدا کرده است.

رئیس جمهور ایالات متحده اعلام کرد کشورهای تولید کننده فولاد و آلومینیوم برای جبران خسارت ناشی از کاهش صادرات فولاد و آلومینیوم خود اقدام به افزایش صادرات مشتقات این محصولات به آمریکا کرده‌اند. وی همچنین در ادامه گفت وضع تعرفه بر مشتقات فولادی و آلومینیومی از 8  فوریه اجرایی خواهد شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها