کد خبر 78179

دولت چین اعلام کرد

مقامات دولت چین اعلام کردند که تاکنون 1975 نفر به ابتلا به این ویروس شناسایی شده است و تعداد قربانیان نیز به 56 نفر افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، طبق اطلاعاتی که دولت چین رو یکشنبه منتشر کرد تعداد جان‌باختگان ویروس کرونا در جهان در حال افزایش است و تاکنون 56 نفر جان خود را در اثر ابتلا به این ویروس مرگبار جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین طبق این اطلاعات تاکنون بیش از 2000 نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که اکثریت آنها از کشور چین و به ویژه شهر ووهان هستند.

شی جین‌پینگ رئیس جمهور چین در جلسه کمیته مرکزی حزب کمونیست این کشور روز شنبه اعلام کرد چین با یک «وضعیت گورستانی» مواجه شده است.

گفته می‌شود این ویروس در بازار فروش غذاهای دریایی در مرکز شهر ووهان در انتهای سال گذشته شیوع پیدا کرده است که در آنجا به صورت غیرقانونی فروش حیوانات وحشی نیز به فروش می‌رسید. این بیماری به تدریج رو به گسترش نهاده است و اکنون در بسیاری از کشورهای مختلف مواردی از ابتلا به این ویروس کشف شده است.

شهرهای پکن و شانگهای و همچنین کشورهای آمریکا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا، فرانسه و کانادا و همچنین هنگ‌کنگ و پاکستان مواردی از ابتلا به این ویروس در کشور را گزارش کرده‌اند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها