کد خبر 77539

اخبار بازارهای سهام جهان

شاخص‌های سهام آسیایی به دنبال رشد بازارهای سهام در آمریکا افزایش یافتند و توانستند رکورد 20 ماهه خود را نیز لمس کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در بازارهای جهانی به دلیل تعطیل شدن تولید نفت جنوب غرب لیبی به دلیل حمله نیروهای خلیفه حفتر افزایش یافت. اقدام نیروهای حفتر در بستن لوله‌های انتقال نفت باعث شد که تولید ملی نفت لیبی از سطح نرمال خود پایین‌تر بیاید. اکنون قیمت هر بشکه نفت برنت 65 دلار و 61 سنت است و نفت آمریکا نیز 61 سنت افزایش یافته است و به 59 دلار و 15 سنت رسید.

شاخص‌های آسیایی نیز بعد از رشد شاخص2‌های سهام آمریکا در روز جمعه توانستند رکوردزنی کنند و شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن 0/1 درصد افزایش یافت و پیش از آن توانست بالاترین حد خود از ژوئن 2018 را ثبت کند.

شاخص نیکی ژاپن 0/2 درصد افزایش یافت  و در آستانه بالاترین سطح در 15 ماهه اخیر خود قرار گرفت. شاخص‌های بازار سهام چین نیز دوشنبه را با رشد سپری کردند و شاخص بلوچیپ CSI300 0/2 درصد افزایش یافت اما شاخص شانگهای کامپوزیت تغییر چندانی نداشت.

شاخص ASX200 استرالیا نیز توانست رکورد جدیدی برای خود ثبت کند و به 7071 واحد برسد و شاخص کوسپی کره جنوبی نیز در آستانه بالاترین حد خود از اکتبر 2018 قرار گرفت.

اکنون چشم سرمایه‌گذاران به انتشار گزارشات فصلی شرکت‌ها متمرکز شده است و قرار است که نتفلیکس، اینتل و «تگزاس اینسترومنت» سود فصلی سه ماهه خود را منتشر کنند. همچنین بانک‌های مرکزی اروپا و نیز کانادا و آسیا قرار است جلسات سیاست‌گذاری پولی خود را برگزار کنند و نرخ بهره خود را اعلام کنند که نرخ‌های اعلامی می‌تواند چشم‌اندازی از وضعیت اقتصاد جهانی به دست بدهد و بازارهای مالی را متاثر کند.

از طرفی بازارهای سهام آمریکا از ابتدای سال 2020 تاکنون عملکرد بسیار خوبی از خود به جا گذاشته‌اند به طوری تنها پس از سه هفته از سال 2020 شاخص S & P 500 توانسته است 3 درصد افزایش یابد و نزدک کامپوزیت نیز رشد 5 درصدی از خود به جا بگذارد.

«ری اتریل» استراتژیست بازارهای ارز در بانک ملی استرالیا در سخنانی گفت تقویت وال استریت مدیون تصمیم‌گیری فدرال رزرو آمریکا در افزایش نرخ بازخرید دارایی‌ها در ماه سپتامبر و شناور کردن بازارها با وجوه نقد بود.

وی همچنین اعلام کرد ترازنامه بانک مرکزی نسبت به ماه سپتامبر 2018 اکنون 11 درصد افزایش یافته است و عملکرد دارایی‌های پرریسک ایالات متحده نیز اکنون غیرطبیعی است. ترازنامه بانک مرکزی آمریکا به بالای 4 تریلیون و 180 میلیارد دلار رسیده است.

همچنین قیمت طلا اکنون به 1557 دلار در اونس است و در همین ماه بعد از تنش ایران و آمریکا در عراق توانست رکورد 7 ساله خود را بشکند و به 1610 دلار برسد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها