کد خبر 77147

رئیس‌جمهور آمریکا گام نخست توافق تجاری با چین را مهم خواند و در این خصوص مسائلی را بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا درباره گام نخست توافق تجاری با چین مسائلی را بیان کرد.

وی در اظهاراتی گفت: ما امروز گام مهمی برداشتیم. گامی که هرگز قبلا با چین برداشته نشده است و آن در جهت آینده تجارت منصفانه و متقابل است. ما مرحله اول توافقنامه تجاری تاریخی را بین آمریکا و چین امضاء کردیم. ما با هم در حال تصحیح اشتباهات گذشته و فراهم کردن آینده توام با عدالت اقتصادی و امنیت برای کارگران، کشاورزان و خانواده‌های آمریکا هستیم. من می‌خواهم از رئیس جمهور شی تشکر کنم که الان دارد ما را که در حال صحبت هستیم، می‌بیند.

وی افزود: ما نماینده‌های کشور‌های متفاوتی هستیم. او نماینده چین و من نماینده آمریکا هستم، اما ما روابط فوق‌العاده‌ای داریم. من می‌خواهم از او به خاطر همکاری و مشارکتش در این روند بسیار پیچیده تشکر کنم. مذاکره ما سخت، صادقانه، شفاف و توام با احترام بود و منجر به این پیشرفت واقعا فوق‌العاده شد که بسیاری فکر می‌کردند اتفاق نمی‌افتد. این باید بیست و پنج سال پیش اتفاق می‌افتاد. به هر حال خوب است.

وزارت دارایی چین نیز در زمینه گام اول توافق تجاری با آمریکا بیانیه صادر کرد. طبق بیانیه وزارت دارایی چین، این کشور با خرید دستکم ۲۰۰ میلیارد دلار اجناس و خدمات بیشتر از آمریکا طی مدت دو سال موافقت کرده است.

 توافق تجاری اولیه با چین می‌تواند به بیش از دو سال تنش و تهدیدات تجاری و جنگ تعرفه‌ای میان پکن و واشنگتن پایان دهد./باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها