کد خبر 77120

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، مدیران جلسه دادگاه استیضاح رئیس‌جمهوری ایالات متحده، در سنا را معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، امروز -‌چهارشنبه- مدیران جلسه دادگاه استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، در سنا را معرفی کرد. 

پلوسی اعلام کرد که «آدام شیف»، رئیس کمیته اطلاعات مجلس، «جرالد نادلر»، رئیس کمیته قضایی، «حکیم جفریس»، «جیسون کرو»، «وال دمینگز»، «زوئی لوفگرن»، «سیلویا گارسیا»، نمایندگان مجلس، مدیرت دادگاه استیضاح ترامپ را برعهده دارند. 

در نشستی خبری که در این‌باره برگزار شد، پلوسی گفت: «این هفت نفر این مسئولیت خطیر را پذیرفته‌اند و از ایشان به این خاطر ممنونم. تا ساعاتی دیگر مصوبه معرفی این افراد را در مجلس ارائه خواهیم داد. ما تاکید داریم که باید دادگاهی عادلانه و قدرتمند برای استیضاح در کار باشد و شاهدانی احضار شوند. ما پرونده‌ای قوی برای استیضاح ترامپ داشتیم. در سنا شاهد این قضیه خواهیم بود.»

آدام شیف در این رابطه گفت: «با توجه به عدم همکاری افراد مربوط به رئیس‌جمهور، ادامه شهادت‌ها می‌توانست بیش از یک سال به درازا بکشد. برای همین ترجیح دادیم که فرآیند استیضاح را به سنا ببریم.» 

نادلر نیز افزود: «شکی نیست که رئیس‌جمهور به کشور خیانت کرده است. او بودجه دولت را بلوکه کرد تا کشوری خارجی در امور داخلی ما دخالت کند. ما نمی‌توانستیم صبر کنیم. رئیس‌جمهور تلاش دارد در انتخابات تقلب کند. برای همین، این استیضاح بناست مانع از این اقدام شود. شواهد بسیار مشهود است. آخرین مدرک همه‌چیز را حتی روشن‌تر هم می‌کند. تمامیت انتخابات نیز در معرض خطر است. ترامپ قوانین انتخاباتی را زیر پا گذاشته است.»

 

حکیم جفریس نیز گفت: «شواهد آشکارا نشان می‌دهد که ترامپ قانون را زیر پا گذاشته است. مردم آمریکا لایق یک دادگاه عادلانه هستند. در آمریکا، هیچ‌کس ورای قانون نیست.»/ ایلنا

 

ارسال نظر

تازه ها