کد خبر 76943

بانک UBS سوئیس اعلام کرد

اقتصاددان ارشد بانک بزرگ UBS سوئیس در کنفرانس در شانگهای چین اعلام کرد فدرال رزرو آمر یکا در نتیجه کاهش رشد اقتصادی آمریکا به نیم درصد در نیمه اول سال 2020 سه بار نرخ بهره را در سال 2020 کاهش خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بانک بزرگ سوئیسی UBS اعلام کرده است فدرال رزرو آمریکا در سال 2020 سه بار نرخ بهره را کاهش خواهد داد و این در حالی است که بیشتر کارشناسان اقتصادی و تحلیل‌گران بر این عقیده هستند که بانک مرکزی آمریکا امسال یا نرخ بهره را بدون تغییر خواهد گذاشت و یا تنها یک بار این کار را انجام خواهد داد.

«آرنت کاپتین» رئیس بخش تحقیقات اقتصادی جهانی بانک بزرگ UBS سوئیس در کنفرانس این بانک در شانگهای چین روز سه‌شنبه گفت تعرفه‌های اعمال شده در جریان جنگ تجاری آمریکا و چین رشد اقتصادی سالانه آمریکا در نیمه اول سال 2020 را تنها نیم درصد افزایش خواهد داد.

در ماه سپتامبر ایالات متحده بر برخی از کالاهای چینی تعرفه اعمال کرد و به دنبال آن چین نیز تعرفه‌های خود را بر واردات کالاهای آمریکایی وضع کرد. همچنین برخی از تعرفه‌های پیش‌بینی شده آمریکا بر کالاهای چینی در نتیجه مرحله اول توافق تجاری آمریکا و چین حذف شدند.

وی همچنین در ادامه گفت: «»ما فکر می‌کنیم این تعرفه‌ها باعث آسیب به رشد اقتصادی آمریکا خواهند شد و این باعث خواهد شد که فدرال رزرو آمریکا سه بار نرخ بهره را درسال 2020 کاهش دهد البته کسی این را باور نخواهد کرد».

«کاپتین» در این کنفرانس گفت در حال حاضر مقامات فدرال رزرو تمایل زیادی برای هر گونه تغییر نرخ بهره ندارند و جلسه ماه نوامبر و دسامبر آنها نیز نشان داد که آنها در حال حاضر نسبت به این امر راحت هستند. آنها قبل از اینکه موضع خود را در مورد نرخ بهره بیان کنند منتظر کاهش داده‌های اقتصادی در آمریکا هستند.

اقتصاددان ارشد UBS در ادامه عنوان کرد ما فکر می‌کنیم آنها این داده‌های کاهشی را دریافت خواهند کرد و ما منتظر شواهد بیشتری هستیم. وی همچنین گفت اولین کاهش نرخ بهره احتمالا در ماه مارس اتفاق خواهد افتاد اما هنوز باید منتظر باشیم و شاهد کاهش رشد اقتصادی باشیم.

رئیس بخش تحقیقات اقتصاد جهانی این بانک بزرگ سوئیسی گفت تاثیر ناشی از اعمال تعرفه‌ها کوتاه‌مدت است و آمریکا وارد رکود نخواهد شد. «کاپتین» در ادامه گفت اگرچه شاهد کاهش چشمگیر رشد اقتصادی خواهیم بود و فدرال رزرو سه بار نرخ بهره را کاهش خواهد داد اما آمریکا وارد دوران رکودی نخواهد شد. 

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها