کد خبر 76918

اخبار بازار سهام جهان

شاخص‌های سهام آمریکا در آستانه امضای مرحله اول توافق تجاری آمریکا و چین رشد کردن و این در حالی است که گزارش‌ها حاکی از این است که آمریکا قرار است چین را از فهرست کشورهایی که نرخ ارز را دستکاری می‌کنند خارج کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص‌های سهام آمریکا دیشب در اولین روز هفته خود در محدوده سبز معامله‌ شدند و خبرهای مثبت از رابطه بین چین و آمریکا چشم‌انداز ادامه رشد سهام را تقویت کرده است.

وبسایت سی ان بی سی از منابع مطلع آگاهی پیدا کرده است که وزارت خزانه‌داری آمریکا قصد دارد پیش از امضای مرحله اول توافق تجاری در گزارش ارزی خود چین را از فهرست کشورهایی که نرخ ارز خود را دستکاری می‌کنند خارج کند. این گزارش می‌تواند تلاش چین و آمریکا را برای ادامه مذاکرات تجاری و توافق مرحله دوم هموار کند.

فردا 15 ژانویه قرار است مرحله اول توافق تجاری با حضور سران ارشد تجاری چین و دونالد ترامپ امضا شود و ترامپ نیز در آینده نزدیک راهی پکن خواهد شد.

از طرف دیگر شرکت‌ها قرار است گزارش‌های مالی  سه ماهه سوم خود را منتشر کنند که انتظار می‌رود با افزایش سود شرکت‌ها قیمت سهام و شاخص‌ها به افزایش خود ادامه دهند.

در همین راستا شاخص داوجونز 83 واحد معادل 0/29 درصد افزایش یافت و شاخص S & P 500 نیز 0/7 درصد افزایش یافت و رکورد جدیدی از خود به جای گذاشت. نزدک کامپوزیت 1.04 درصد رشد کرد.

در میان شرکت‌ها تسلا با رشد 9.77 درصدی تاثیر بسیار مهمی بر شاخص گذاشت و اکنون قیمت هر سهم این شرکت بالای 500 دلار است. زمانی که قیمت هر سهم این شرکت 385 دلار بود یک تحلیل‌گر در شرکت «اوپنهایمر» پیش‌بینی کرده بود که قیمت هر سهم به 612 دلار خواهد رسید.

امروز قرار است که دو شرکت «سیتی گروپ» و «جی پی مورگان» گزارش مالی و سود فصلی خود را منتشر کنند که می‌تواند بر جهت حرکت سهام برای چهارشنبه تاثیرگذار باشد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها