کد خبر 76917

کره جنوبی:

رئیس جمهور کره جنوبی درباره گفتگو کره شمالی و آمریکا گفت: نمی توان گفت که رایزنی میان آمریکا و کره شمالی به بن بست رسیده و می توانیم هنوز امید به ادامه دار شدن این رایزنی ها باشیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری رویترز، مون جائه-این، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی گفت نامه اخیر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی نشانه خوبی بود که تاکیدی بر تعهد او به مذاکرات است. این اظهارات مون در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ آبی ریاست جمهوری کره‌جنوبی مطرح شد.

مون گفت: برخی نگران آغاز دور جدیدی از تحریکات درست در زمان تولد رئیس کیم بودند. در عوض، رئیس‌جمهور ترامپ از ارسال پیام تبریک تولد برای تاکید بر تمایلش به مذاکرات بهره برد. ایده فوق‌العاده‌ای بود.

روز جمعه یک مقام کره‌جنوبی گفت که ترامپ از کشور او خواسته است تا پیام‌های تولد به کره‌شمالی بفرستد. در همین حال کره‌شمالی با انتشار بیانیه‌ای گفت که نامه‌ای از ترامپ دریافت کرده و کره‌جنوبی را بابت تلاش برای "دخالت" در روابط آمریکا-کره‌شمالی مورد تمسخر قرار داد.

رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی امروز تاکید کرد: کره‌شمالی با بیان اینکه تنها زمانی به مذاکرات باز می‌گردد که درخواست‌هایش پذیرفته شده باشد، روشن ساخت که باب گفت‌وگو را نبسته است. مذاکرات آمریکا – کره‌شمالی اکنون در حالت فعال به سر نمی‌برند اما می‌خواهم بگویم که این دو رهبر، رئیس‌جمهور ترامپ و رئیس کیم، همچنان به یکدیگر اعتماد دارند و به تلاش‌هایشان ادامه می‌دهند.   

کره‌جنوبی همزمان با توقف گفت‌وگوها میان آمریکا و کره‌شمالی به طور چشمگیری به حاشیه رانده شده است. مون در پیامی به مناسبت آغاز سال نوی میلادی گفت عمیقا به راه‌هایی برای ارتقای روابط با کره‌شمالی نیاز است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها