کد خبر 76859

اتش‌سوزی وسیع در کشور استرالیا تاکنون 28 نفر را به کام مرگ فرستاده و 2000 خانه را تخریب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری رویترز، اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا شدیدا به سبب کُندی مقامهای دولتش در پاسخ به بحران بی‌سابقه آتش‌سوزی در اراضی طبیعی این کشور و فاش شدن حضورش در تعطیلات به همراه خانواده در هاوایی در زمان گسترش بحران آتش‌سوزی، مورد انتقاد گسترده قرار گرفته است.

او در مصاحبه‌ای به شبکه ای‌بی‌سی نیوز استرالیا گفت: مسائلی در عرصه میدانی وجود دارند که من می توانستم بهتر آنها را مدیریت کنم.

در حالی که چند ماه از آغاز این آتش‌سوزی گسترده در اراضی طبیعی استرالیا گذشته و تا کنون مساحت ۱۰.۳ میلیون هکتار در این آتش‌سوزی سوخته‌اند، نخست وزیر استرالیا در اوایل ماه ژانویه بسته‌ای مالی به ارزش ۱.۴ میلیارد دلار آمریکا را به عنوان صندوق جبران خسارات آتش‌سوزی اعلام کرده و ۳۰۰۰ تن از سربازان ذخیره ارتش این کشور را نیز به منظور حمایت از تلاشها برای خاموش کردن آتش‌سوزی به خدمت گرفته است.

با این حال عمده استرالیایی‌ها پاسخ مقامها به بحران آتش‌سوزی را کُند و ناکافی می‌دانند. در نظرسنجی انجام شده از سوی شرکت NewsPoll که از روز چهارشنبه تا روز شنبه انجام شد، محبوبیت اسکات موریسون با کاهش هشت درصدی، به کمترین حد خود از زمانی که او در اوت ۲۰۱۸ رهبر حزب لیبرال شد، رسیده است.

در این نظرسنجی آنتونی آلبانیز، رهبر حزب اپوزیسیون کارگر در استرالیا محبوبیتش از موریسون بیشتر شده است.

همچنین حزب کارگر نیز در یک رای‌گیری دو انتخابی، محبوبیتی بیشتر از ائتلاف ملی-لیبرال متعلق به موریسون کسب کرده است.

این نظرسنجی با پرسش از ۱۵۰۵ پاسخگو برگزار شده است.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها