کد خبر 76827

اخبار بازارهای سهام جهان

بازارهای سهام آسیا در آستانه امضای مرحله اول توافق امریکا و چین در چهارشنبه این هفته رشد کردند اما بازار سهام استرالیا به دلیل کاهش قیمت برخی سهام معدنی با افت مواجه شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آسیا صبح دوشنبه در آستانه امضای مرحله اول توافق آمریکا و چین رشد کردند.

در چین شاخص سهام شانگهای کامپوزیت افزایش یافت و شاخص شنزن کامپوزیت نیز رشد 0/7 درصدی را تجربه کرد در حالی شاخص جزئی شنزن 0/8 درصد افزایش یافت.

در هنگ‌کنگ نیز شاخص سهام این کشور 0/8 درصد افزایش یافت که بیشترین میزان افزایش مربوط به سهام تکنولوژی بود. قیمت سهم «لنوو» در بازار بورس هنگ‌کنگ شاهد افزایش 2.85 درصدی بود و شرکت «سانی اُپتیکال» نیز 1.69 درصد افزایش یافت.

شاخص سهام «کوسپی» کره جنوبی نیز 0/7 درصد افزایش یافت و شرکت‌های مربوط به لوازم آرایشی توانستند با رشد خود تاثیر بسزایی در شاخص داشته باشند.

در استرالیا اما شاهد افت سهام بودیم به طوری که شاخص S & P / ASX200 0/4 درصد کاهش یافت که مهمترین دلیل آن افت قیمت سهام شرکت‌معدنی و همچنین نفتی بود. در میان شرکت‌های نفتی شرکت «اوریجین انرجی»  1.83 درصد کاهش یافت و «وودساید پترولیوم» نیز با کاهش 1.28 درصدی قیمت سهام مواجه شد. «سانتوس» 0/6 درصد کاهش یافت.

از سوی دیگر قیمت شرکت‌های مرتبط با معادن طلا توانستند با رشد خود زیان هفته قبل خود را جبران کنند. «ایوولوشن ماینینگ» 2.51 درصد افزایش یافت و «کینگزگیت کانسالیدیت» نیز با رشد 2.27 درصد توانست تاثیر مهمی بر شاخص کل این کشور بگذارد و از افت بیشتر آن جلوگیری کند.

شاخص MSCI به غیر از ژاپن نیز 0/4 درصد رشد کرد  و این در حالی است که هفته گذشته این شاخص توانسته بود بیشترین مقدار خود از سال 2018 را به ثبت برساند.

این هفته چهارشنبه قرار است مرحله اول توافق آمریکا و چین با حضور دونالد ترامپ و همچنین نمایندگان تجاری چین امضا شود. این توافق به یک سال جنگ تجاری بین دو کشور که منجر به اعمال تعرفه بر کالاهای وارداتی یکدیگر شد خاتمه خواهد داد.

وزیر بازرگانی چین اعلام کرد «لیو هه» معاون نخست‌وزیر و سرپرست تیم مذاکره‌کننده چین با آمریکا امروز قرار است به واشنگتن برود و تا روز 15 که توافق امضا خواهد شد در آنجا خواهد بود.

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها