کد خبر 76743

اف بی آی یکی از نیروهای ارشد خود را به جاسوسی و افشا اطلاعات محرمانه متهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از دیلی میل، این مقام ارشد سابق اف.بی.آی اطلاعات حساس و محرمانه را در قالب صدهها پیامک به شش خبرنگار و در حین بازی گُلف با آنها افشا کرده است.

روزنامه واشنگتن اگزماینر، نام برایان پارمن، دستیار معاون بخش عملیاتهای بین‌الملل اف.بی.آی در فاصله سالهای ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ را به عنوان کسی که عامل این افشاگری‌ها بوده ذکر کرده است. این رسانه بعد از دسترسی به یک سری اطلاعات با استفاده از قانون آزادی اطلاع‌رسانی در آمریکا این گزارش را منتشر کرد.

پارمن ۵۳ ساله ظاهرا متهم شده به این که "اطلاعات حساس مهروموم شده دادگاه‌ها و پلیس را با نقض پروتکل اف.بی.آی به رسانه‌ها فاش کرده است."

این مورد در یک گزارش ژوئن ۲۰۱۸ مایکل ای. هاروویتز، بازرس کل این سازمان، که در آن از بابت وجود "فرهنگ برقراری تماسهای غیرمجاز رسانه‌ای" در آنجا گلایه کرده، ذکر شده است.

پارمن اتهامهای مطرح شده علیه خود را رد و تاکید کرده که هرگز هیچ اطلاعات محرمانه‌ای را به مطبوعات فاش نکرده است.

تیم بازرس کل اف.بی.آی دریافت که پارمن در فاصله ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ ارتباطات گسترده‌ای با اعضای رسانه‌ها برقرار کرده است و مشخص شده که او از ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ با دست کم شش خبرنگار تماس و صحبت داشته است.

او متهم است که از طریق پیامک و تماس تلفنی با اعضای رسانه‌ها در طی سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ با آنها اطلاعات را تبادل کرده و حتی مشخص شده که در قرار با آنها برای بازی گُلف و یا مهمانی شام این اطلاعات را به آنها داده است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها