کد خبر 76684

وزارت خارجه آمریکاگفت: در صورتی که بغداد از تصمیم خود عقب‌نشینی نکند، آمریکا مانع دسترسی عراق به پول‌های ناشی از فروش نفت خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آمریکایی‌ها همچنان در حال اعمال فشار بر مسئولان عراقی هستند تا به نحوی بتوانند نظر آن‌ها را در رابطه با تصمیم خروج نظامیان آمریکایی از عراق منصرف سازند.

این گزارش تاکید کرده که بر اساس پیغام‌های وزارت خارجه آمریکا به عراق، در صورتی که بغداد از تصمیم خود عقب‌نشینی نکند، آمریکا مانع دسترسی عراق به پول‌های ناشی از فروش نفت خواهد شد. گفتنی است، پول فروش نفت عراق به حسابی نزد بانک فدرال آمریکا واریز می‌شود.

این تهدید به معنای محروم کردن عراق از حق طبیعی خود است که در راستای همان تروریست اقتصادی ارزیابی می‌شود.

درپی ترور سپهبد قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و برخی دیگر از هم‌رزمان ایشان درپی حمله تروریستی ارتش آمریکا، مجلس عراق در یک تصمیم‌گیری قاطعانه، رای به اخراج نظامیان تروریست آمریکایی از عراق داد. آمریکایی از همان لحظات ابتدایی بغداد را تهدید کرد که در صورت اصرار به این تصمیم، بغداد را تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار خواهد داد.

این تهدیدات توخالی آمریکا در حالی است که عراق همچنان بر اخراج نظامیان آمریکایی اصرار دارد و عبدالمهدی، نخست‌وزیر دولت پیشبرد عراق طی گفت‌و‌گویی با مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، از وی خواسته تا واشنگتن هرچه زودتر برنامه خود برای خروج نظامیان تروریست آمریکایی از عراق را تدوین و اعلام کند.

/ باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها