کد خبر 76646

وزارت کار آمریکا اعلام کرد

آمارهای وزارت کار آمریکا از اشتغال به غیر از بخش کشاورزی نشان می‌دهد که در ماه دسامبر حدود 145 هزار نفر توانسته‌اند وارد بازار کار شوند و این در حالی است که اقتصاددانان طبق نظرسنجی‌های انجام گرفته توسط داوجونز و رویترز در ماه دسامبر می‌بایست 165 هزار نفر وارد بازر کار می‌شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، وزارت کار آمریکا دیروز گزارش اشتغال ماه دسامبر را منتشر کرد که بر اساس داده‌ها نرخ بیکاری آمریکا همچنان در سطح 3.5 درصد است که کمترین میزان نرخ بیکاری در 50 سال اخیر محسوب می‌شود. طبق گزارش رویترز این گزارش اشتغال اگرچه کمتر از پیش‌بینی‌ها بود اما تاثیری بر فدرال رزرو آمریکا در تغییر سیاست‌هایش ندارد.

«مایکل فرولی» اقتصاددان ارشد بانک بین‌المللی «جی پی مورگان» در سخنانی اعلام کرد این میزان اشتغال نشان‌دهنده رشد معتدل اقتصاد کشور است.

طبق گزارش وزارت کار میزان اشتغال به غیر از بخش کشاروزی آمریکا در ماه دسامبر 145 هزار نفر افزایش یافت و میزان استخدام نیروی کار در ماه نوامبر نیز به دلیل بازگشت به کار 46 هزار نفر از پرسنل «جنرال موتورز» افزایش یافت.

اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز بر این عقیده بودند که میزان اشتغال در ماه دسامبر 164 هزار نفر افزایش  خواهد یافت اما داده‌های واقعی رشد 145 هزار نفری را نشان داد که تقریبا 15 هزار نفر کمتر از پیش‌بینی‌هاست.

رویترز می‌گوید برای پاسخگویی به نیازهای اشتغال بر اساس نرخ جمعیت در آمریکا ماهانه باید 100 هزار نفر وارد بازر کار شوند. همچنین در ماه‌های اکتبر و نوامبر آمریکا 14 هزار نفر کمتر از آنچه گزارش شده بود وارد بازار کار کرد.

آمار اشتغال در یک دهه گذشته نشان می‌دهد که اقتصاد ایالات متحده توانسته در سال 2019 حدود 2 میلیون و 100 هزار نفر را وارد بازار کار کند و این در حالی است که میزان اشتغال در سال 2018 حدود 2 میلیون و 700 هزار نفر بود.

 همچنین دهه 2010 تا 2019 حدود 22 میلیون و 600 هزار نفر مجموعا وارد بازار کار شده‌اند که بیشترین رکورد در تمامی دهه‌ها به شمار می‌رود. کمترین میزان اشتغال در این فاصله زمانی مربوط به سال 2011 است و در سال‌های پیش رو میزان استخدام نیروی کار روندی صعودی داشته است.

98

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها