کد خبر 76645

ترامپ در دوره رئیس جمهوری خود نشان داد جهانیان بهع قدری که به رئیس جمهور چین و روسیه اعتماد دارند به او ندارند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نظرسنجی جدید مرکز پیو بر پایه عقاید سکنه ۳۱ کشور خارجی و رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد، تنها ۲۹ درصد اعتماد دارند که دونالد ترامپ کار صحیح را در خصوص امور جهان انجام می‌دهد، در حالیکه ۶۴ درصد گفتند اطمینانی ندارند که او بتواند یا بخواهد کار درست را انجام دهد.

درباره ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، ۳۳ درصد گفتند که اطمینان دارند که او کار درست را انجام دهد، در حالیکه ۵۷ درصد به او بی‌اعتماد هستند. ۲۸ درصد هم ابراز اطمینان کردند که شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین در امور جهان کار درست را انجام می‌دهد، در حالیکه ۴۳ درصد اطمینانی به او نشان ندادند.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، این نتایج نشان می‌دهد در جامعه جهانی تعداد مردم کمتری اطمینان دارند که ترامپ به نسبت پوتین و شی جینپینگ کار درست انجام دهد. از دیگر نکات شگفتی‌آور این نظرسنجی‌ می‌توان به این نکته اشاره کرد که ترامپ به مراتب در میان جنبش‌های پوپولیست راست افراطی اروپا محبوب‌تر است.

۴۳ درصد از حامیان ترامپ از حزب تجمع ملی مارین لوپن فرانسه گفتند که به توانایی ترامپ برای تصمیم‌گیری درست برای جهان اطمینان دارند. صرفا ۱۳ درصدی که گفتند دیدگاه مثبتی به حزب تجمع ملی ندارند، به همین میزان اطمینان داشتند.       

نکته دیگر اینکه، فقط در پنج کشور به علاوه رژیم صهیونسیتی از مجموع ۳۲ مورد شرکت‌کننده در نظرسنجی، اکثریت یا نزدیک به اکثریت آن‌ها نسبت به توانایی ترامپ در انجام امور جهان ابراز اطمینان کردند. بهترین امتیاز او از اسرائیل به دست می‌آید؛ هفت تن از هر ۱۰ تن به قضاوت ترامپ اعتماد دارند و او همچنین ۴۶ درصد اطمینان از جانب اوکراینی‌ها به دست آورد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها