کد خبر 76575

اخبار بازار سهام جهان

انتشار آمارهای اشتغال ماه دسامبر توسط وزارت کار آمریکا که میزانی کمتر از نظرسنجی‌ها بود باعث شد که شاخص‌های سهام آمریکا کاهش اندکی را تجربه کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، دیروز آمارهای اشتغال در آمریکا باعث شد شاخص‌های سهام آمریکا کاهش یابند. طبق آماری که وزارت کار آمریکا اعلام کرده است این کشور توانسته در ماه گذشته یعنی دسامبر 145 هزار نفر را وارد بازار کند و این بسیار کمتر از پیش‌بینی‌هایی است که توسط «داوجونز» انجام شده بود.

داوجونز در یک نظرسنجی از اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بود در ماه دسامبر 160  هزار نفر وارد بازار کار خواهند شد اما داده‌های واقعی وزارت کار آمریکا 15 هزار نفر کمتر از این میزان را اعلام کرد.

سی ان بی سی گزارش داده است که داده‌های اشتغال در آمریکا زیاد ضعیف نبودند که هشداری را برای اقتصاد ایالات متحده صادر کند.

در همین راستا و بعد از انتشار داده‌ها شاخص داوجونز آمریکا 133 واحد معادل 0/46 درصد کاهش یافت و به 28823 واحد رسید. این در حالی است که در معاملات ابتدایی این شاخص به بالای 29 هزار واحد رفته بود که خود یک رکورد جدید برای این شاخص محسوب می‌شد.

شاخص S & P 500 نیز کاهش 0/2 درصدی تجربه کرد و به 3263 واحد رسید و نزدک کامپوزیت نیز 0/2 درصد افت کرد و به 9178 واحد رسید.

شرکت نتفلیکس 1.97 درصد کاهش یافت و شرکت آمازون نیز افت 0/90 درصدی را تجربه کرد که در کاهش شاخص‌ها تاثیر بسزایی داشتند. شرکت اپل نیز جلسه را با کاهش 0/2 درصدی به پایان رساند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها