کد خبر 7647

در سخنرانی در برابر نمایندگان پارلمان کشورش

وزیر خارجه فرانسه گفت: اوضاع در منطقه خاورمیانه، بسیار بحرانی و جدی شده و به ویژه در سوریه بدترین وضعیت ممکن قرار دارد، چرا که متاسفانه روند سیاسی در این کشور متوقف شده است

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، به نوشته پایگاه اینترنتی یوروپ 1، 'ژان ایو لودریان' که قرار است در روزهای آتی برای رایزنی درباره اوضاع جاری در سوریه و درگیری های موجود در این کشور، به تهران و مسکو سفر کند، هشدار داد: بدترین اوضاع در سوریه، در مقابل ما قرار دارد. 
لودریان در پارلمان کشورش گفت: اوضاع در منطقه خاورمیانه، بسیار بحرانی و جدی شده و به ویژه وضعیت در سوریه بیش از پیش رو به وخامت گرائیده است. اگر از من بپرسید، می گویم که بدترین وضعیت ممکن در سوریه، در مقابل ما قرار دارد، چرا که متاسفانه روند سیاسی در این کشور متوقف شده است. جنگ داخلی در سوریه با وجود شکست داعش همچنان ادامه دارد و در غوطه شرقی و ادلب بیش از سایر مناطق، مشاهده می شود. 
وی افزود که اوضاع سوریه از کنترل خارج شده و رنگ و بوی بین المللی به خود گرفته است و برای اثبات گفته هایم می توانم به حمله نظامیان ترک به عفرین و حمله به فلسطین اشغالی اشاره کنم. متاسفانه همه موارد برای بدتر شدن اوضاع در سوریه دست به دست هم داده اند و این موضوع بسیار نگران کننده است. 
لودریان در ادامه سخنان خود تاکید کرد: در شرایط حساس کنونی، شورای امنیت سازمان ملل متحد باید اجازه برقراری آتش بس بشردوستانه را صادر کند تا دستکم بتوان از خطرات بیشتر و بزرگ تر دوری کرد. علاوه بر آن، مذاکرات ژنو تحت نظارت مستقیم سازمان ملل متحد، باید از سر گرفته شود. 
وزیر امورخارجه فرانسه در ادامه سخنان خود در برابر پارلمان این کشور تائید کرد که تا چند روز آینده به ایران و روسیه سفر خواهد کرد. 

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها